Iglu-Dorf: Mrazivý zážitek pro každého dobrodruha

0
1747

Chcete-li si alespoň jednou vyzkoušet na vlastní kůži drsný život eskymáků, porozhlédněte se po internetových stránkách Iglu-Dorf. Místo, kde teplota přes den občas klesá až k minus dvaceti stupňům, je ideální pro všechny dobrodruhy, pro které byl mrazivý leden v České republice stále málo. Seskupení patnácti sněhových domků propojených mezi sebou tunely připomíná něco mezi neolitovými jeskyněmi, stoprocentně ekologickým hotelem a vesmírnou stanicí pokrytou desítkami centimetry sněhu. Návdavkem sněhový hotel nabízí i vymoženosti, o kterých eskymáci pravděpodobně nikdy neslyšeli – saunu a vířivou vanu. Ale není všechno sníh, co se třpytí…

„Vybudovali jsme komplex během pěti týdnů pomocí obrovských nafukovacích balónů, které jsme posléze pokryli sněhem,“ tvrdí Alexandr Lau, jeden z hotelových zaměstnanců. „Výstavba tradičním způsobem by nám zabrala celou zimu,“ vysvětluje nadšený snowboardista. Za měsíc a pár dní tak na sněhovém plácku vyrostly všechny pokoje, koupelny, bar, restaurace a dokonce i konferenční místnost.

„Čekal jsem všechno, jenom ne něco takového,“ nadšeně prohlašuje jeden z hostů sedící na dřevěné lavičce pokryté pravou zvířecí kožešinou. „Překvapuje mě dokonalost dekorací i velikost pokojů, nikdy bych neřekl, že se dá postavit tak velké iglú,“ dodává nocležník, který pobyt dostal od své ženy jako dárek.

Na začátku celého velkolepého projektu přitom stála prostá sázka. Adrian Guenter, fanatický snowboardista se vsadil s přáteli, že následující den bude na sjezdovce jako první. Postavil si tenkrát jednoduché iglú poblíž a sázku vyhrál. Tato prostá stavba stála na počátku úspěšného podnikání.

Po třinácti letech stojí Guenter v čele Iglu-Dorf, dynamické společnosti, která má tuto zimu čtyři iglú hotely ve Švýcarsku, jeden v Německu a od nově také jeden v Andoře. Pouze za minulý rok přespalo v síti hotelů 9000 lidí a využilo tak na své poměry široké nabídky pokojů – od standardních za 119 eur až po romantické za 339 eur, ty jsou vyšperkované svíčkami, vyřezávanými doplňky, kožešinami, vířivkou a dokonce i záchodem.

„Poptávka po nocích v iglú stále roste,“ říká manažer hotelu v Davosu, Joern Grundmann. Není potom překvapením, že společnost chystá expanzi do dalekého Ruska. Přesněji řečeno do městečka Sochi, které bude v roce 2014 hostit zimní olympijské hry. Zda se z hotelu stane přímo olympijská vesnička pro ubytování sportovců však zatím upřesněno nebylo. V každém případě má však koncept Iglu-Dorf našlápnuto k získání celosvětové popularity a možná už brzy bude tento stylový hotýlek stát v každých vyšších horách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here