Mustique: Božský ostrov spojující protiklady

0
3503

Představte si, že ležíte na pláži a naprostý pocit štěstí a spokojenosti prostupuje každou buňkou vašeho těla. Člověk se konečně může plně uvolnit a relaxovat; široko daleko není po žádné práci a starostech ani vidu ani slechu. Srdce plesá nad dostatkem času na odpočinek, ale i na oblíbené sportovní aktivity. To je též tvář žhavého Mustique.

Nachází se zde tenisové kurty, hřiště pro basketball, golf i fitness centra. Vše na 1400 akrech, které ostrov pokrývá. Kromě kulturních zařízení pro sport a volný čas je k dispozici i 8 přírodních pláží, z nichž každá má svůj půvab a přitažlivé kouzlo. Některé čelí poklidnému Karibskému moři, jiné jsou omývány vlnami samotného Atlantského oceánu.

Mustique spojuje protiklady – je to místo sofistikované, ale též magicky dýchající přírodou. Člověk se může maximálně bavit ve společnosti, ale zároveň se mu nabízí možnost pobývat v ústraní. Nachází se 18 mil od ostrova Svatého Vincenta a 110 mil od Barbadosu, ideální podmínky pro pobyt jsou od prosince do dubna, neboť od května do listopadu je zde v plném proudu období dešťů.

Výběr z množství luxusních vil s vlastním služebnictvem a místnosti plné zařízení a jídla podle vlastního přání uspokojí i toho nejnáročnějšího hosta. V současné době se na ostrově nachází 75 rezidencí různého architektonického provedení: přes klasické karibské domy až po moderní vily na pláži nebo na vrcholcích kopců. Ceny se pohybují od 8 000 do 50 000 dolarů s ohledem na roční dobu. A to vše pouze 30 minut letecky z Barbadosu! I taková princezna Margaret si na ostrově nechala vybudovat rezidenci, neboť pouze tady dovedla být sama sebou. Nicméně to není výhradní právo jen modré krve – opravdu každý, kdo sem přiletí, může sundat masku, kterou leckdy i nevědomě ukazuje společnosti, uvolnit se, “odhodit boty” a konečně žít jen tady a teď.

Ojedinělá architektura, životní styl, flora a fauna, oblíbenost u celebrit i delikátní karibská kuchyně, na které si hosté mohou pochutnávat – to vše upoutalo pozornost nejednoho věhlasného zahraničního média. Mustique a jeho přírodní krásy a moderní životní styl jsou zachyceny v množství dokumentech, cestovních i jiných magazínech po celém světě (populární Vogue, The Sunday Telegraph a další).

Uklidnění, vnitřní souznění s místem, zvuky tropické přírody, bambusové listy tiše ševelící ve větru, ale i dobrodružství díky výtečným podmínkám pro plachtění, potápění, dokonce i jízdě na koni. Fyzicky náročnější túry po nitru překrásného ostrova, kde příroda je opravdu přírodou a ne jen nějakým stromem vysazeným v betonu velkoměsta. Anebo jen skromné procházky po stezkách, které odkrývají nádherné laguny a majestátní krásu pobřeží, pomalé procházení po pláži, kde se horký písek dostává mezi prsty nohou; to vše se nabízí.

Rčení „domov, sladký domov“ jako by ztrácelo svůj význam. Ať už za sebou člověk zanechal cokoli, na Mustique se jeho myšlenky brouzdají úplně jinými končinami…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here