Morgan Freeman: Zajímavosti, které jste o něm možná nevěděli

0
7201

Morgan Freeman, vynikající herec, majitel krásného hlasu i mnoha cen, například prestižního Oskara. Ačkoli hrál Boha, není bez poskvrny. My se ale zaměříme na to pozitivní a zajímavé, co o něm stojí za to vědět…

Morgan Freeman

Měsíc černošské historie neslaví, považuje ho za směšný. „Černošská historie je americká historie.“

Když se ho televizní moderátor zeptal, jak se zbavit rasismu, odpověděl:„Přestaňte o něm mluvit. Já Vás nebudu oslovovat “bělochu”, Vy mě nebudete oslovovat “černochu”. Morgan v mnoha rozhovorech apeloval na to, aby lidé nebyli oslovováni/titulováni rasou, ale jednoduše jménem. Tím se, podle něj, nejlépe odstraní překážky mezi lidmi.

V roce 2014 se stal včelařem. Je si vědom, že včely jsou pro rostliny (a tudíž i pro zvěř a lidi) na planetě nepostradatelné. Na svém 124 akrovém pozemku v Mississippi má 26 úlů. Před včelami nepoužívá žádný ochranný oblek (nebodly ho a předpokládá, že ho ani v budoucnu nebodnou). „Oblek potřebují lidé, kteří se včelami nerezonují. Já nenarušuji jejich prostor, neodebírám jim med… Plus jsem pro ně ten chlápek, co je krmí.“

I po osmdesátce je ve skvělé formě! Zásluhu připisuje zejména disciplíně, práci, cvičení a stravě. Dbá o to, aby mu jídlo dalo dostatek energie a vitamínů (a když ne, vitaminy si vezme ve formě vitamínových doplňků). Obecně preferuje střídmou stravu – nepřejídat se (jíst tolik, kolik skutečně tělo potřebuje). Vydal kuchařku Karibská kuchyně a část výdělku věnoval fondu Relief Grenada.

Všechno má svůj čas. Ačkoli se věnoval herectví od 15 let, velkolepé slávy se mu dostalo až když mu bylo přes 50 let. Myslím si, že úspěch vznikl v pravou chvíli – tehdy, když měl přijít. Kdyby se to stalo dřív, možná bych nedozrál k rolím, které pro mě hodně znamenají.“ 

Nikdy nejsme příliš staří a nikdy není příliš pozdě.
(Rčení)

Umí zpívat, tančit, hrát na piáno i se zavřenýma očima…. a zvládne i opravit letadlo (živil se jako mechanik u letectva).

Jako doma na vlnách i ve vzduchu! Morgan miluje plachtění a létání. Pilotní licenci získal v 65 letech.

Hrál Boha, prezidenta, slepého muže, vězně… Na otázku, co se chystá hrát příště, odpověděl: Budu hrát ženu! Ke zklamání fanoušků vzápětí dodal: “Ne. Nevím.” Přesto se jistě bude nač těšit!

Miluje humor a dokáže vtipkovat i ve složitých situacích. Při autonehodě, kterou měl v roce 2008, vtipkováním rozesmíval záchranáře, kolemjdoucí, v nemocnici i sestřičky.

Za nejlepší filmy, ve kterých hrál, považuje: Glory, Řidič slečny Dais, Vykoupení z věznice Shawshank a Nesmiřitelní.

Čtěte také: Seriály, u kterých mozek nezakrní

Zdroje:
movieweb.com
csfd.cz
Business Insider,
today.com
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon
60 Minutes

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here