H2ome: Rezidence na korálovém útesu

0
2300
Jen si představte vodní plochu v krajině vašich snů. A nemám nyní na mysli nutně tyrkysové vody tropických ostrovů. Jsou i jiná malebná místa, třeba horská jezera, skandinávské fjordy, laguny islandu. Jedno místo, které vás uchvátí, jedno místo, kde se budete dotýkat věčnosti. Čas se zpomalí. Až najdete tento kus země povolejte odborníky z U.S. Submarine Engineering, kteří vám pomohou do této krajiny vhodně zasadit systém podmořské rezidence H2ome.

Rezidence H2ome disponuje 340m2 nekompromisního luxusu. Může být instalována na různorodých místech světa. Nejdůležitější parametr, který je potřeba splnit, je hloubka 10 až 18 metrů od hladiny ke dnu jezera či šelfu. Přístup k podmořskému sídlu je nejsnazší z mola, kterým je spojeno s pobřežím. Pro náročnější zákazníky je připraven příplatkový heliport nebo hlubinný dok pro ponorku. Vstup do rezidence je samozřejmě možný i točitým schodištěm nebo výtahem. H2ome je díky uplatnění technologicko-ekologických řešení plně autonomní jak ve výrobě elektrické energie tak i úpravě vody.

Rezidence je postavena na pilířích jen několik metrů nad mořským či jezerním dnem. Struktura má dvě podlaží. Vrchní z nich se skládá ze dvou ložnicí pro hosty s koupelnami a prostorným loby. Hlavní podlaží disponuje kromě rozsáhlé zóny s hlavní ložnicí, dvěma šatnami, koupelnou, jacuzzi a posezením, také prostornou kuchyní s barem, jídelnou pro deset hostů, obývací místností s domácím kinem, dvěma pracovnami, knihovnou a několika posezeními s kouzelným výhledem do tichého světa pod hladinou. Každou jednu místnost v H2ome dělí od podmořského života 20m2 velkoformátová tabule odolného akrylického skla. Každý z dvanácti výhledů v rezidenci je tedy šest metrů široký a více než tři metry vysoký. Rozložení obou podlaží ovšem může být zcela uzpůsobeno a přepracováno dle vlastních vizí zákazníka. H2ome je 340m2 designérké svobody.

Před instalací jsou všechny díly podrobeny pečlivému testování ve speciálních loděnicích. Ze samotné stavby nejvíce času zabere naražení nosných pilířů do dna moře či jezera. Po jejich stabilizaci je kompletace samotného těla H2ome otázkou pouhých 48 hodin. Pokud byste ovšem neradi nebo ani nesměli zasahovat do dna například z důvodu výskytu korálových útesů, mají U.S. Submarine Engineering připraveno i řešení bezpilířové.

H2ome lze použít i ke komerčním účelům. Nejen, že můžete svoji rezidenci 25 týdnů v roce pronajímat a získat tak během dvou let svoji investici zpátky, ale i ji záměrně přepracovat v první podmořské casino na světě u pobřeží Taiwanu, první podmořskou banku nebo nejexkluzivnější kancelářskou adresu v Monaku. Pokud byste opravdu zvažovali investici ať již do soukromého bydlení H2ome nebo jeho komerčního využití, zavítejte napřed do Poseidon Undersea Resortu, který bude otevřen v polovině září letošního roku u ostrova Fiji. Je to první plně podmořský hotel na světě a šest nocí v něm nese cenovku v přepočtu 300000Kč na osobu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here