Milionové prázdniny: Jak vysoko leží vrchol extravagance?

0
1348

Volnou interpretací knihy Cesta kolem světa za 80 dní spisovatele Julese Verna se inspirovala instituce The Leading Hotels of the World, sdružující světové nejluxusnější hotely, lázně a resorty. Hlavním hrdinou se místo Philease Fogga stanete vy a společně se svým hostem se vydáte na 28denní dobrodružnou cestu napříč zeměkoulí.

Ale luxusní hotely v Paříži, Bombaji, San Franciscu nebo v havajském Honolulu nejsou jedinou odměnou za závratnou cenu. Lákavým zpestřením je třeba vyhlídkový let v horkovzdušném balonu nad fascinující Dubají, vynikající koktejl na jachtě během plavby po Arabském moři, pohled na moderní Hong Kong z helikoptéry a tradiční čajový obřad v japonském Tokiu. A za zmínku samozřejmě stojí i  nocleh v královském apartmá indického paláce Rambagh.

Nechcete-li celou dovolenou neustále popojíždět z místa na místo, exkluzivní hotel Emirates Palace v Abú Dhabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů, pro vás připravil další lákavou nabídku. Za milion dolarů dva hosty hotelu vyzvednou aerolinky Etihad Airlines v jakékoli destinaci, do jaké létají jejich pravidelné lety. Po prvotřídním letu můžete týden odpočívat v nejlepším apartmá údajně nejdražšího hotelu světa…

Když už vás bude odpočinek nudit, vydejte se na projížďku v luxusním voze značky Maybach, k dispozici totiž stále máte vlastního řidiče, nebo naopak využijte nabídky celodenního výletu v soukromém letadle. Nechcete si třeba sami zkusit vyrobit pravý perský koberec, nebo se ponořit hluboko pod hladinu a zahrát si na lovce perel? Ale potápění vlastně ani není nutné, perlový náhrdelník totiž od hotelu dostanete tak jako tak.

Z Asie na zámožné cestovatele mává i další nabídka, kterou lze bez ostychu prohlásit za královskou. Jako vznešeného hosta vás uvítá indický maharadža, s kterým se následně můžete podílet na jeho oblíbených kratochvílích. Po jeho boku na palácovém trávníku budete sledovat sloní pólo, nebo jedinečné taneční představení v soukromém chrámu.

Během dvou týdnů si dobrodruzi mohou vyrazit i na safari mezi tygry do národního parku Ranthambhore, plout na supermoderní jachtě k Andamanským ostrovům a povečeřet při západu slunce přímo u novodobého divu světa Tádž Mahál. Všechny své hříchy potom máte šanci smýt v průběhu speciálního hinduistického svátku a jestli budete mít opravdu velké štěstí, setkáte se i s Dalajlámou.

Milovníky přírodních krás celého světa určitě zaujme poslední nabídka. Její název zní jednoduše Sedm přírodních divů světa a zaručuje neobvyklé dobrodružství spjaté s nekonečnými a závratnou rychlostí se střídajícími zážitky. Nejdříve odletíte do Švédska, kde přestoupíte na psí spřežení, které vás dopraví do soukromého ledového paláce, odkud můžete sledovat ohroující polární záři.

Zanedlouho můžete zapomenout na své zateplené oblečení a letět do Afriky, kde absolvujete výlet helikoptérou nad Viktoriinými vodopády a po odpočinku v koloniálním sídle se na koňském hřbetě vydáte pozorovat divokou zvěř. V Nepálu se krátce zastavíte u Mount Everestu a po obědě v budhistickém klášteře se poletíte potápět k australským břehům a Velkému bariérovému útesu. Ostatní zastávky výstřední cesty tvoří Grand Canyon, mexická sopka Paricutin, socha Krista tyčící se nad Rio de Janeirem s ohňostrojem oslavujícím váš příjezd a jako pomyslná třešnička na dortu je relaxace na soukromém ostrově Agua Dos Reis.

Všechny dovolené si můžete rezervovat v libovolném termínu a pokud tedy patříte mezi malé procento těch, kteří 16 milionů můžou bez uzardění obětovat, rozhodně byste neměli vynaložených peněz litovat. Ostatní mohou naopak zavřít oči a vydat se do říše snů, kde je – stejně jako ve světě horních 10 tisíc – možné všechno…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here