Freedom of the Seas: Luxus největší lodí světa

1
1905

Lodní společnost Royal Carribean International se od svého vzniku snažila od svých konkurentů nabízejících zaoceánské plavby po celém světě výrazně odlišit. Dokonalý servis, luxusní jídelníček a soukromé pláže stavěly tuto společnost vždy do popředí. Na přelomu dubna 2006 si zajistila první místo v žebříčku slávy v lodním turistickém průmyslu a v mnoha lidech probudila touhu alespoň jednou v životě zažít pocit, jaké je to plout s její Freedom of the Seas – “Svobodou moří.”

„Svoboda moří“ je nejen lodí největší, ale i nejzábavnější, nejkomfortnější a nejmodernější.
Společnost po mnoha letech zkušeností v turistickém průmyslu věděla moc dobře, jak uspokojit i ty nejnáročnější cestující. Do 18-ti podlažního paláce vysokého 72 metrů umístila taková lákadla, že žádná generace během plavby nikdy nezažije pocit nudy.

Pro sportovně zaměřené hosty vytvořila jako první loď na světě uvnitř lodi surfový park s umělou vlnou a největší umělou horolezeckou stěnu s 11 trasami. Vodní park je kreací gejzírů, vodopádů a fontán s interaktivními sochami a nechybí ani ledové kluziště, fitness centrum a golfové hřiště. Více náročným cestovatelům dokonce vykouzlila boxerský ring o skutečné velikosti.
Naopak pro relaxaci určitě málokdo odolá speciálně vysunutým vířivkám s průsvitným dnem, kterým je možné pozorovat hladinu moře.

Společnost při stavění tohoto luxusního kolosu nezapomněla ani na byznysmeny a lidi, kteří v této hektické době musí „pracovat“ i na dovolené. Umístila na loď bezdrátové internetové připojení a postarala se o dostupný signál mobilních operátorů, který na jiných lodích bývá většinou poněkud problematický.

Loď pluje rychlostí 39 kilometrů v hodině, takže během plaveb, které vás zavedou do rajských karibských destinací, můžete kromě zmiňovaných atrakcí rozmazlovat své tělo i mysl vyloženě oddechovými aktivitami. Ráno vás probudí sluneční paprsky a vy si necháte přinést snídani do postele. Pokud si připlatíte za kabinu, budete si pak moci vyjít na svůj balkón a při čtení nějaké krásné knihy z lodní knihovny si můžete vychutnat čerstvý mořský vzduch. Jak si poté uděláte svůj den, záleží pouze na vás. Na lodi je nákupní galerie, kasino, centrum pro děti, salón krásy a zábava, zábava a zábava. “Svoboda moří“ přináší i svobodu výběru. Kromě luxusních jídelen s výběrem z jídelníčku, které jsou v ceně zájezdu, je zde dalších 7 restaurací a 11 barů. Takže večer po shlédnutí Broadway show, show na ledě nebo vystoupení bavičů vzhůru do nočního života!

Inspirující a motivující puzzle obrazy a plakáty od Dreamlife…Puzzle - Loďka proplouvá zálivem Opunohu na TahitiPuzzle - Zaoceánská loď proplouvá norským fjordemPuzzle mořské plachetnicePuzzle - Parník proplouvá pod mostem Golden Gate v San Francisku

A kam se tímto luxusním skvostem vydat? Pokud dokážete tento palác snů během týdenní plavby v přístavech opustit, určitě nebudete litovat. K zastávkám patří taková místa jako jsou Puerto Rico, St. Thomas, Haiti nebo Cozumel v Mexicu, takže když už se na takovou dálku vydáte, nebylo by příjemné potápět se s obrovskými želvami nebo rejnoky nebo jen tak obdivovat korálové útesy? Anebo se nechat okouzlit propracovaností starodávných ruin Mayů a vyzkoušet si některý z adrenalinových sportů na exotických ostrovech? Z široké palety exkurzí, které loď nabízí, si určitě vyberete.

„Svoboda moří“ přináší uspokojení všem svým pasažérům a že jich není málo. O maximální počet 4375 cestujících se dokáže postarat 1360 členů posádky a pokud vyloženě netrpíte mořskou nemocí nebo klaustrofobií, určitě stojí za to si jednou takovou dovolenou prožít. V nabídce jsou týdenní plavby po východním a týdenní po západním Karibiku. Vybrat si tedy můžete podle destinací a datumu. Plavby navazují jedna na druhou, takže si můžete rezervovat obě týdenní plavby a za 14 dnů proplout celou touto exotickou oblastí. Cruisy se pohybují mezi 564 až 2484 dolary na týden podle kabiny, kterou si zvolíte.

Lodní společnost vám také doporučí, co všechno si sebou vzít, abyste si plavbu užili se vším všudy. A nezapomeňte, že na lodi je také možné uzavřít sňatek, takže možná to nemusí být jenom dovolená…
 

1 komentář

  1. Zrovna v pondělí jsem se vrátil z dvoutýdenní cesty na palubě Freedom of the Seas a můžu říci, že je skutečně tak úžasná, jak popisuje článek. Vřele doporučuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here