Melody Gardot: Jak jí tragická nehoda našla smysl života!

1
2001

Melody Gardot je půvabná blondýnka s širokým úsměvem, kterou byste možná tipovali na pozici šéfredaktorky módního časopisu. Ano, módu studovala a žila jí. Potrpěla si na drahé a luxusní oblečení a jako studentka byla naprosto přesvědčená, že tahle vášeň ji bude živit.

V devatenácti letech ale nadějnou návrhářku z kola srazil Jeep Chevrolet, odhodil ji na druhou stranu silnice a Melody utrpěla vážné zranění hlavy, mozku, ztratila pamět a po několikanásobném zranění pánve nemohla chodit. S módu byl zřejmě konec! Ač strávila celých 8 měsíců v nemocnici a podstoupila všechna možná vyšetření i operace, stále nedokázala číst, nedokázala si rozpomenout, natož se pohnout.

Když celé dny ležíte v bolestech na zádech a nejste ničeho schopni, nahrne se na vás tolik emocí, že se dají zvládnout jen velmi těžko. Po osmi měsících, kdy už pro ni lékaři nemohli nic víc udělat, jí doporučili, aby si našla novou zálibu, jež bude naplňovat její špatné dny.

A tehdy Melody složila svou první píseň – píseň plnou bolesti, plnou citů, otázek. Uměla hrát na kytaru a brzo si tak text sama zahrála a zazpívala. Bylo to jako terapie, jako balzám na duši. Smutná skladba za doprovodu jemných tónů kytary rozeznily její touhu zpívat ještě mnohem víc! Což bylo zvláštní, nikdy předtím nezpívala a chtěla se přece živit módou!

Nicméně právě hudba ji navrátila chuť do života a dodala energii k tomu, aby se znova pokusila vstát a naučila se chodit. Rehabilitace třikrát denně pomáhaly pomalu, ale chůze ve vodě, která ji nadnášela, přinesla prvních pár krůčků!

“Tehdy jsem si koupila dost drahé saténové lodičky na tango a dala si je k posteli. Celé dny jsem jim opakovala, že je jednou prošlapu do zničení, že s nimi naběhám kilometry,” směje se dnes Melody Gardot. To už měla v repertoáru pár balad a z jejího srdce tak odešel smutek a nechuť žít.

První krůčky následovaly další a Melody nakonec mohla jít domů. V té době dala jen tak pro radost svých pár songů na server MySpace.com a v návaznosti na to si poprvé zazpívala živě před publikem na jazzovém festivalu. A veřejnost na tak hluboké emoce slyšela a slyšeli na ně i lidé z nahrávacích společností. Přesně po 2 letech od tragické nehody tak vydala své první album s názvem Worrisome Heart.

Přesto s úspěchem příliš nepočítala. Chtěla se jen vyzpívat z bolesti, nepotřebovala obdiv a lítost lidí. O to víc ji však překvapilo, když během pár týdnů její CD zcela zmizelo z pultů prodejen. Prodala víc, než čekala! Možná ji lidé chtěli jen podpořit v těžkých dobách, možná byla vážně dobrá!

Dnes je Melody Gardot dobře známou jazzovou zpěvačkou, která se stále decentně přidržuje holí, nosí pouze černé brýle, neboť jí nehoda poškodila zrak a stále si moc nevybavuje ze své minulosti. Pořád musí používat stimulátor, který v jejím mozku vyvolává alfa vlnění a tím přináší pohodu.

Ale je šťastná a objevila to nejcennější – smysl života. Ten se ukáže většinou vždy, když už to začínáme vzdávat…

A abych nezapomněla – saténové střevíčky nakonec prošlapala, jak slíbila!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here