Emi Kiyosaki: Skutečně bohatá sestra

0
1727

Robert Kiyosaki, nejprodávanější spisovatel a světově uznávaný učitel v oblasti finanční inteligence, nepřišel na svět sám. Jedním z jeho sourozenců je i Barbara Emi Kiyosaki. V průběhu vietnamské války, když Robert nastoupil do armády a odletěl bojovat, si o rok mladší Emi si vybrala cestu zcela obrácenou – cestu míru. Na Havajské univerzitě studovala náboženství, filosofii a vše týkající se duchovní víry, během této doby také s největší láskou vychovává svou dceru Eriku. Emi touží rošířit své znalosti a pochopit ty nejhlubší myšlenky v oblasti víry. Stává se buddhistickou jeptiškou a v roce 1985 je vysvěcena samotným Dalajlámou. Od té doby je známá jako Tenzin Kacho.

Je zajímavé, jak se mohou životní cesty dvou lidí vyrůstajících ve stejných podmínkách rozejít. Na první pohled nemají vůbec nic společného, kromě jediné věci. Každý hledal bohatství života a každý nalezl svůj způsob, jak jej objevit. Nyní se opět setkávají a tváří v tvář vzájemně sdílejí své zkušenosti o Bohu, penězích a štěstí.

„Můj život se týká obchodu a učení lidí o penězích, vše co jsem dělal a dělám, je podřízeno tomuto cíli… V opětovném spojení s Tenzin jsem si uvědomil, že bohatý život má dvě bilance… finanční a duchovní. Moje finanční bilance byla silná, ale duchovní ve srovnání s její bledla. V Tenzin vidím ženu naplněnou laskavostí, štěstím a radostí, Vím, že našla svou duchovní rodinu.“

„Zasvětila jsem svůj život míru a osvícení, hledání jeho smyslu a spokojenosti… Když jsem se ocitla tváří v tvář rakovině a nemoci srdce, poprvé jsem si uvědomila, že peníze – nebo jejich nedostatek – ovlivňují nejen kvalitu života… ale sám život. V Robertovi jsem viděla člověka, který našel své poslání. Je to člověk, který vidí příležitost tam, kde jiní hledají překážky… a oplácí vzděláváním světa.“

Je známou pravdou, že se musíme snažit rozvíjet všechny oblasti života, pouze jedna nestačí. Samotné peníze jsou ke štěstí málo a bez zdravého ducha přinesou více potíží než užitku. Na druhou stranu, v rukou správného člověka mohou být nástrojem, kterým je možné splnit nejeden sen. Snahou Roberta a Emi Kiyosaki není dokázat, která složka života je důležitější, ale spíše podpořit víru v sílu cíle, význam činu a schopnost překonávat překážky při hledání bohatého života.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here