Mějte odvahu být sami sebou!

0
2822

Jste ve společnosti v rozpacích, nebo před různými lidmi ukazujete rozdílné tváře? Obě varianty nesvědčí vám ani okolí. Dnešní článek vám pomůže sebrat odvahu a začít se chovat a vyjadřovat tak, abyste to byli vy!

Proč nebýt jako ostatní?

Každý jsme originál a kdyby se všichni chovali jako ti druzí, byla by společnost docela smutná – ochuzená o různé povahy, smysl pro humor…

Když jste byli malí, užívali jste si všechny příhody a zážitky po svém. Pak jste začali chodit do školy, do práce, do různých společností a začalo to. Názory veřejnosti se vám hrnuly jak splašené na ruku a co pak s nimi?

Jakmile začnete přebírat názory a způsoby ostatních, vaše možnosti a rozvoj se dost zúží. Budete chtít něco udělat, nějak se vyjádřit, ale zabrzdí vás názor a odsouzení ostatních. Co by na to asi řekli…

Stop. Začněte od nuly

Kde to všechno začalo? Ve školce a na základní škole, kde se vás učitelky ptaly, kým chcete jednou být. A vy jste mohli být tanečníkem, vědcem, astronautem nebo rodičem. Měli jste stovky možností a neomezenou fantazii. A právě tady měly představy pokračovat a rozvíjet se.

Jak své možnosti nabrat zase zpět?

Zásadním bodem je uvědomit si, že zúžené možnosti si dáváte jen vy sami. Brzdí vás pouze vaše ego, které bude raněné, když neuspějete. Zároveň vás brzdí strach z toho, co si pomyslí ostatní.

Poměřování vám neprospěje. Najděte znova svůj potenciál

  • Máte od mala dar na učení jazyků?
  • Jako malí jste pěkně kreslili?
  • Dokážete přijít na nejrůznější udělátka, abyste si ulehčili práci?
  • Pečete famózní dorty?

Na co čekáte? Najděte v sobě zase chuť, vrátit se k činnostem, ve kterých vynikáte a probouzejte v sobě zase své já. Já, které je šikovné. To vás nakopne a budete na sobě chtít pracovat a překonávat se. A co na to řekne okolí? Kdo ví… To je přece jedno.

Přestaňte být hodní, buďte sami sebou

Vydejte se do knihkupectví, nebo si objednejte z pohodlí domova dílo, které vám otevře oči – kniha od D’Ansembourga Přestaňte být hodní, buďte sami sebou. V zahraničí se prodává o sto šest a patří k nejvíce oceňovaným publikacím mezi psychology a kouči.

Buďte sami sebou! Stejně se to nedá dlouho zatajovat!“ – Wieslaw Brudzinski

Seberealizujte se! Tohle vám pomůže začít

Proč investovat čas do čtení právě této knihy? Protože vás navede k tomu, jak se zbavit touhy, zalíbit se cizím lidem. A to někteří z vás znají. Nesnaží se být spokojení sami se sebou, hlavně, že s nimi bude spokojené okolí.

Přestaňte brát ohledy na to, jak se zamlouváte lidem okolo sebe a zkuste raději milovat sami sebe a zjišťovat, co doopravdy chcete. Od toho se odpíchnete a můžete se začít realizovat.

A pokud dáváte přednost kratšímu čtení, doporučujeme podívat se do dalšího článku, ve kterém najdete spoustu inspirace.

Hodně štěstí! Vy to dokážete.

Nebuďte jako ti, kteří vás hodnotí. Buďte sami sebou. Vždyť proto je navazování vztahů a kontaktů tak pěkné. Hledáte k sobě někoho, s kým si padnete do noty a nejspíš by vás přestalo bavit, kdyby byli všichni jako jedna kopie.

Být úžasný znamená být sám sebou. Nepotřebujete být přijati ostatními. Potřebujete přijmout sami sebe.“ – Thich Nhat Hanh

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here