Do jakých rezidencí jezdí celebrity za odpočinkem

0
1135

Význam druhých domů lze těžko přesně vystihnout, ale asi každý si dokáže udělat obrázek, proč je slavní mají. Nejedná se mnohdy pouze o danou budovu, ale celou oblast nebo město, kde celebrity očekávají klid i patřičný luxus, a kde se jednoduše cítí dobře. Ti, kteří méně vybírají, většinou volí oblasti, ve kterých se již pohybují jiné známé tváře a tak se nemusí obávat zbytečné pozornosti na ulici, lidé jsou na ně prostě zvyklí. Ale je zde i jiná sorta hvězd, někteří si na výběru dávají neobyčejně záležet a místu jsou pak věrní po celý život. Jedním z takových příkladů by mohlo být dlouho hledané zázračné souostroví Musha Cay, tuto neobyčejnou destinaci můžete objevit i v našem článku Musha Cay: Průzračná laguna Davida Copperfielda.

Nejlépe asi dokázal kouzlo druhého domova vystihnout Johnny Depp, který vlastní vilu z 12. století na Azurovém pobřeží v poklidném osídlení blízko St. Tropez. „Jedná se o krásnou a výjimečnou příležitost vést jednoduchý a pohodový život s vlastní rodinou, ničím a nikým nerušený, jen já a mé děti. Mohu s klidem zajít do místního baru, pomalu se pak vrátit domů a projít se po zelené zahradě. Daleko od paparazzi nebo středu pozornosti,“ vysvětluje slavný pirát, jak vidíme, se smyslem pro rodinu. Zatímco takovýto odpočinek působí značně skromně, pravým opakem by mohla být Oprah Winfrey se svým rančem Tara II za 50 miliónů dolarů, v přepočtu za neuvěřitelnou miliardu korun! Některé zdroje uvádí dokonce částku ještě o čtvrt miliardy vyšší, pokud se divíte neuvěřitelné vynaložené sumě za vedlejší rezidenci, přečtěte si o úspěchu Oprah Winfrey: Z popelky miliardářkou a sami posuďte, zda je takový ranč zasloužený.

Jiný příběh v oblasti hvězdných nemovitostí píše nejlepší golfista planety Tiger Woods, který si jako svůj odpočinkový hrad postavil na Floridě jedno z nejnáročnějších amerických golfových hřišť. Pravděpodobně zde bude zakopáno tajemství jeho úspěchu, golfem je přímo posedlý a hraje jej i při odpočinku. Sousedem mu je jiný legendární sportovec – Shaquille O’Neal, ten poblíž vlastní půlmiliardovou rezidenci a také spolu často vyrážejí na green.

Stále však platí dostupnost především a podle toho se zařizuje většina celebrit, skupina jmen začínající Julií Roberts, přes Gene Hackmana a Val Kilmera až po Patricka Swayzeho si oblíbila Nové Mexiko, kde mají své ranče. Poslední ze jmenovaných se snažil vystihnout svůj způsob relaxace jednoduše: „Nové Mexiko je jako Afrika, postavíte se zde a cítíte energii prastarých civilizací… Zde si hojím duši.“ Vzhledem k malému osídlení, indiánským kmenům a rozlehlým planinám lze v této oblasti naprosto dokonale zmizet, to je rozhodně pro všechny slavné vítanou skutečností. Ranč hvězdy filmu Top Gun Val Kilmera byl dokonce nedávno na prodej, a to za 18 miliónů dolarů, zhruba tedy za 370 miliónů korun.

A kde jinde než ve slunné Itálii by své volno mohl trávit sen dívek i žen, známý svůdník George Clooney. U jezera Como naleznete obrovskou rezidenci s patnácti ložnicemi a základy údajně z 18. století, na tomto místě pořádá se svými přáteli, jakými jsou Brad Pitt, Matt Damon, Catherine Zeta-Jones nebo Michael Douglas, pohodové dovolené okořeněné domácí pizzou. Pro její výrobu má George vyhrazenou celou místnost a pravidelně každý čtvrtek se zde připravují čerstvé kousky z nejvybranějších ingrediencí, zásadně pouze z vlastní zahrady. Celý život této hollywoodské ikony čtěte v článku George Clooney: Podnikavý duch nedobytného muže.

Zajímavý přehled různorodých míst pro odpočinek má šanci stylově zakončit nejkrásnější pár světa Brad Pitt a Angelina Jolie, kteří vlastní svou vedlejší rezidenci překvapivě ve městě – potkat je můžete ve Francouzské čtvrti New Orleans, kde rekonstruují dům na ekologické „zelené“ bydlení a zjevně jsou dychtiví po všem francouzském: „Máme zde pocit jakési rodinné familiárnosti, lidé jsou zde velmi laskaví, mile pozdraví a jdou si vlastní cestou. A to nemluvě o skvělé hudbě, neuvěřitelné kuchyni a velkolepých domech francouzské architektury.“ Brad Pitt si zde užívá nejoblíbenější relaxační činnost – jízdu na kole nočními ulicemi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here