Marriott: Nejvyšší hotel mezi newyorskými mrakodrapy

0
1416

Celosvětový hotelový řetězec Marriott plánuje na lukrativním místě, které manhattanská 54. ulice bezpochyby zaručuje, otevřít 68poschoďový mrakodrap, jenž se má tyčit do výšky 229 metrů. Tento rozměr z něho učiní nejvyšší samostatně stojící hotelovou budovu (bez kanceláří či soukromých bytů). Projekt si zřejmě vyžádá investice ve stejně závratné výšce, v níž zaujme místo jeho nejvyšší poschodí. Brány hotelu se pro první hosty mají slavnostně otevřít koncem roku 2013.

Výškovou budovu navrhl renomovaný newyorský architekt Nobutaka Ashihara a její plochu rozdělil mezi dvě hotelové značky – Courtyard a Residence Inn, které samozřejmě patří mezi široké portfolio hotelů sdružených pod řetězcem Marriott. Obě se však zaměřují na trochu jinou klientelu.

Hotel Courtyart svých 378 pokojů nabídne především hostům z řad obchodníků, a to především díky svému high-tech vybavení, jemuž bude dominovat 55palcová interaktivní obrazovka, umístěná ve vstupní hale. Ta bude doslova napumpovaná informacemi o okolí hotelu, mapami, zprávami o počasí, obchodu i sportu a dalšími záležitostmi, které by hosty mohly zajímat. Prostředí této části hotelu bude tvořit vyrovnanou harmonii mezi prací a odpočinkem.

Do výše postaveného Residence Inn naopak nejspíš zamíří hosté, kteří ve městě budou chtít strávit více času. Na výběr budou mít z 261 pokojů, které budou přizpůsobeny tak, aby si klienti připadali jako doma. Mohou využívat své vlastní kuchyně, vysokorychlostního internetu, prádelny a dalších možností pro pohodlný delší pobyt.

Oba hotely budou mít společnou vstupní halu, z níž však už pro každý z nich povedou oddělené výtahy. Jak hosté Courtyardu, tak i Residence Inn mohou využívat luxusní restauraci ve druhém patře, terasu s výhledem na Broadway v pátém, nebo posilovnu v 34. poschodí.

Jsme nadšeni tím, že se tento projekt konečně stává realitou a že zastřeší dvě z našich nejsilnějších značek – Courtyard a Residence Inn – a navíc na tak vyhledávaném místě,” řekl manažer hotelové sítě pro americké východní pobřeží a potomek slavného zakladatele David Marriott.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here