Magazín Success: Nejlepší knihy pro váš úspěch

2
3036

Pokud se podíváme na průměrný výdělek a jeho vztah ke knihám, zjistíme pro mnohé nečtenáře šokující věc – každý milionář přečte za rok 12 knih, kdežto průměrný člověk pouze jednu! V žádném případě ale nejde výlučně o knihy na téma bohatnutí, v seznamu najdeme díla o mezilidských vztazích, postojích, vůdcovství a další. Seznam 25 knih je dostatečně dlouhý, a proto si představíme pouze prvních pár příček v žebříčku.

1. Jak získávat přátele a působit na lidi – Dale Carnegie
První výtisk opustil tiskárnu již v roce 1937 a doslova přes noc se setkal s masivním úspěchem. Pokud se zamýšlíte nad tím, proč je tato kniha i po více než 70 letech stále na prvním místě, odpověď je snadná: správné principy se v čase nemění. Název částí knihy jako Jak získat druhé na svou stranu se může zdát manipulativní, ale nenechte se mýlit – o manipulaci se v knize vůbec nedočtete, zato váš zrak pravidelně zavadí o slovíčko upřímnost.

Kniha je doslova našlapaná příběhy a anekdotami od největších obchodních leaderů své doby, které jednoduchým způsobem ilustrují popisované principy. Uplatníte ji nejenom v obchodě, ale metody jako oslovování lidí jejich jménem a vcítění se do druhého člověka akcelerují i vaše vztahy v rodině a v každodenním životě!

2. Nejbohatší muž v BabylóněGeorge S. Clason
Často se k nám život nezachová tak, jak bychom očekávali. Peníze, spíše jejich nedostatek, hraje velkou roli ve schopnosti zvládat životní překážky. Možná to je jeden z důvodů, proč v roce 1926 začaly banky v Americe vydávat pamflety k tomuto důležitému tématu, ze kterých nakonec vznikla kniha okupující druhé místo žebříčku.

Kniha začíná příběhem dvou lidí, kteří si uvědomili, že mezitím co žili svoje průměrné životy, jejich společný kamarád z dětství se stal nejbohatším mužem v Babylóně. Přestože vyrůstali ve stejných podmínkách, jejich přítel dosáhl ohromného úspěchu, zatímco oni se pouze protloukali. Tato situace není nic neobvyklého ani dnes, a současně jak si tito dva lidé uvědomují mezery ve svých postojích, i vy máte možnost učit se osobně od nejbohatšího muže v Babylóně o tom, jak se buduje bohatství. Se svým silným poselstvím zabaleným v malé knížce je excelentním úvodem do světa financí a nestárnoucí klasikou.

3. Myšlením k bohatství – Napoleon Hill
Napoleon Hill díky inspiraci legendárním Andrewem Carnegiem strávil přes 20 let studováním životní historie těch nejúspěšnějších lidí planety. Během vyvrcholení svého průzkumu publikoval několikadílný svazek Zákony úspěchu a v roce 1937 následovalo další dílo Myšlením k bohatství, které byla založené na stejných filozofiích k úspěchu. V knize objevíte koncentrovanou moudrost extrémně úspěšných životů shrnutou ve 13 kapitolách.

Za dobu své existence si cílevědomí lidé koupili přes 30 milionů výtisků a citáty jako: „Cokoliv si vaše mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout,“ se staly životními motty mnohých z nich. Když v roce 2004 kniha opět vyšla, celých 20 měsíců (!) okupovala první příčku na žebříčku BusinessWeek´s Best Seller.

4. 7 návyků skutečně efektivních lidí – Stephen R. Covey
Přestože Stephen Covey není prvním autorem knihy na téma rozvíjení osobnosti a vyšší efektivity, jeho kniha odstartovala zcela novou éru v této oblasti. Když bylo při 15letém výročí oznámeno vydání nových výtisků, prodalo se jich přes 15 milionů! Na rozdíl od mnoha jiných autorů Covey neslibuje rychlý a instantní recept, který jen stačí zalít trochou vašeho času a vyluhuje se čirý a dokonalý člověk. Naopak o svých sedmi návycích tvrdí, že jejich úplný rozvoj trvá celý život.

Soukromé vítězství je název první části knihy, která vás vyzve k převzetí odpovědnosti za své myšlenky, přesvědčení a činy. Druhá část pod názvem Veřejné vítězství vede k vytváření plnohodnotných a oboustranně výhodných vztahů. Protože efektivita také znamená mentální a fyzickou zdatnost, třetí část reprezentuje pouze jeden návyk jménem Obnova.

Covey říká, že pokud naše chování je v rozporu s našimi přesvědčeními, nebo naše vztahy s druhými neustále ztroskotávají, jakýkoliv dosažený úspěch není úplný. Tato kniha přináší celkový pohled na úspěch a podporuje růst a vyzrálost začínající v charakteru člověka, na rozdíl od tisíců jiných, které vás naučí jen povrchní techniky.

Věříme, že jste inspirováni k četbě některé z popsaných knih a chceme vás povzbudit, abyste pravidelně věnovali několik minut na osvojení nového návyku čtení. Stačí pouze pár stránek každý den a najednou zjistíte, že okolní svět kolem se úplně změnil. Ve skutečnosti se jste ale změnili vy… Odkaz na zbylý seznam (pouze v angličtině).

2 KOMENTÁŘE

 1. Děkuji za supr článek 🙂 dovolím si přidat pár úžasných knih:)
  Abrahama Hicks – Zákon přitažlivost
  Abraham Hick – Peníze a zákon přitažlivosti
  Sanya Roman – Tvoření peněz
  Joseph Murphy – Moc podvědomí
  Don Miguel Ruiz – 4 dohody
  Don Miguel Ruiz – 5 dohoda
  a kniha The Opus 🙂 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here