Magazín Success: Nejlepší knihy pro váš úspěch

30
4201

Pokud se podíváme na průměrný výdělek a jeho vztah ke knihám, zjistíme pro mnohé nečtenáře šokující věc – každý milionář přečte za rok 12 knih, kdežto průměrný člověk pouze jednu! V žádném případě ale nejde výlučně o knihy na téma bohatnutí, v seznamu najdeme díla o mezilidských vztazích, postojích, vůdcovství a další. Seznam 25 knih je dostatečně dlouhý, a proto si představíme pouze prvních pár příček v žebříčku.

1. Jak získávat přátele a působit na lidi – Dale Carnegie
První výtisk opustil tiskárnu již v roce 1937 a doslova přes noc se setkal s masivním úspěchem. Pokud se zamýšlíte nad tím, proč je tato kniha i po více než 70 letech stále na prvním místě, odpověď je snadná: správné principy se v čase nemění. Název částí knihy jako Jak získat druhé na svou stranu se může zdát manipulativní, ale nenechte se mýlit – o manipulaci se v knize vůbec nedočtete, zato váš zrak pravidelně zavadí o slovíčko upřímnost.

Kniha je doslova našlapaná příběhy a anekdotami od největších obchodních leaderů své doby, které jednoduchým způsobem ilustrují popisované principy. Uplatníte ji nejenom v obchodě, ale metody jako oslovování lidí jejich jménem a vcítění se do druhého člověka akcelerují i vaše vztahy v rodině a v každodenním životě!

2. Nejbohatší muž v BabylóněGeorge S. Clason
Často se k nám život nezachová tak, jak bychom očekávali. Peníze, spíše jejich nedostatek, hraje velkou roli ve schopnosti zvládat životní překážky. Možná to je jeden z důvodů, proč v roce 1926 začaly banky v Americe vydávat pamflety k tomuto důležitému tématu, ze kterých nakonec vznikla kniha okupující druhé místo žebříčku.

Kniha začíná příběhem dvou lidí, kteří si uvědomili, že mezitím co žili svoje průměrné životy, jejich společný kamarád z dětství se stal nejbohatším mužem v Babylóně. Přestože vyrůstali ve stejných podmínkách, jejich přítel dosáhl ohromného úspěchu, zatímco oni se pouze protloukali. Tato situace není nic neobvyklého ani dnes, a současně jak si tito dva lidé uvědomují mezery ve svých postojích, i vy máte možnost učit se osobně od nejbohatšího muže v Babylóně o tom, jak se buduje bohatství. Se svým silným poselstvím zabaleným v malé knížce je excelentním úvodem do světa financí a nestárnoucí klasikou.

3. Myšlením k bohatství – Napoleon Hill
Napoleon Hill díky inspiraci legendárním Andrewem Carnegiem strávil přes 20 let studováním životní historie těch nejúspěšnějších lidí planety. Během vyvrcholení svého průzkumu publikoval několikadílný svazek Zákony úspěchu a v roce 1937 následovalo další dílo Myšlením k bohatství, které byla založené na stejných filozofiích k úspěchu. V knize objevíte koncentrovanou moudrost extrémně úspěšných životů shrnutou ve 13 kapitolách.

Za dobu své existence si cílevědomí lidé koupili přes 30 milionů výtisků a citáty jako: „Cokoliv si vaše mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout,“ se staly životními motty mnohých z nich. Když v roce 2004 kniha opět vyšla, celých 20 měsíců (!) okupovala první příčku na žebříčku BusinessWeek´s Best Seller.

4. 7 návyků skutečně efektivních lidí – Stephen R. Covey
Přestože Stephen Covey není prvním autorem knihy na téma rozvíjení osobnosti a vyšší efektivity, jeho kniha odstartovala zcela novou éru v této oblasti. Když bylo při 15letém výročí oznámeno vydání nových výtisků, prodalo se jich přes 15 milionů! Na rozdíl od mnoha jiných autorů Covey neslibuje rychlý a instantní recept, který jen stačí zalít trochou vašeho času a vyluhuje se čirý a dokonalý člověk. Naopak o svých sedmi návycích tvrdí, že jejich úplný rozvoj trvá celý život.

Soukromé vítězství je název první části knihy, která vás vyzve k převzetí odpovědnosti za své myšlenky, přesvědčení a činy. Druhá část pod názvem Veřejné vítězství vede k vytváření plnohodnotných a oboustranně výhodných vztahů. Protože efektivita také znamená mentální a fyzickou zdatnost, třetí část reprezentuje pouze jeden návyk jménem Obnova.

Covey říká, že pokud naše chování je v rozporu s našimi přesvědčeními, nebo naše vztahy s druhými neustále ztroskotávají, jakýkoliv dosažený úspěch není úplný. Tato kniha přináší celkový pohled na úspěch a podporuje růst a vyzrálost začínající v charakteru člověka, na rozdíl od tisíců jiných, které vás naučí jen povrchní techniky.

Věříme, že jste inspirováni k četbě některé z popsaných knih a chceme vás povzbudit, abyste pravidelně věnovali několik minut na osvojení nového návyku čtení. Stačí pouze pár stránek každý den a najednou zjistíte, že okolní svět kolem se úplně změnil. Ve skutečnosti se jste ale změnili vy… Odkaz na zbylý seznam (pouze v angličtině).

30 KOMENTÁŘE

 1. Rich Dad Poor Dad – Robert T. Kiyosaki

  Tak minimalne tohle by si mel precist kazdy … tahle kniha cloveku otevre oci 🙂

 2. Souhlasím s Vámi, knihy pana Roberta Kiyosakiho dlouhodobě patří mezi špičky v oboru finanční gramotnosti. Přesto, že v žebříčku nezískaly první místa, jistě jsou obvyklou výbavou v knihovně úspěšných lidí. S přáním příjemného dne Petr Gogolín.

 3. Bohatý táta, chudý táta mi take otevrela oci, zacal jsem se financne vzdelavat pred pul rokem a mam prectenych asi 8 knih…knizky, ktere byste mi chteli doporucit mi prosim zaslete na mail a ja si je prectu 🙂 Je mi 15 let, idealni vek na financial learning 😀

 4. Muj uplny zacatek byl u knihy Bohaty tata chudy tata. Je pravda ze tato kniha je uplny zacatek a je pro pochopeni tech nejvetsich rozdilu v mysleni a jednani mezi soc. vrstvami. Opravdu by to mela byt povinna cetba 😉 Postupne nasledoval Nejbohatsi muz v Babylone – zde se clovek dozvi, jak udelat prvni krucky ke svemu blahu a bohatstvi, ktere nasledne aplikuje a navazuje na knihu Bohaty tata pro vytvoreni obrovskeho bohatstvi. Dale Kam se podel muj syr, ktery je az asi na 10.miste. Kniha neskutecne ucinna, ale zaroven jednoducha. Pri cteni cloveku opravudu dojde co by mel zmenit. A jeste jsem chtel doporucit takovou malou knizecku nebo spis sesitek (bohuzel si nevzpominam jak se ta knizecka jmenovala – byla takova mala fialova) – pojednavala o duplikaci. Tzn. pokud chci neceho dosahnout, najdu si nekoho kdo uz toho dosahl. Zjistim si vsechny kroky, ktere pro to udelal. A zacnu je okamzite aplikovat a neexistuje moznost ze bych toho nedosahl take!!
  Ale nakonec – ted ctu knihu, ktera je absolutne nejlepsi! Jedna se o knihu Napoleona Hilla – Myslenim k bohatstvi. Tato kniha v sobe nese neuveritelnou energii a dodava takovou silu, kterou jsem nikdy predtim nezazil. Kazdy odstavec, ktery clovek precte, mu dodava neskutecnou motivaci a zene ho obrovskou rychlosti kupredu. Opravdu jsem nikdy nezazil, ze by ve mne kniha vyvolavala neco podobneho. Neco tak silneho a opravdoveho. Pri cteni teto knihy mam nekdy pocit, ze uplne exploduji tou predanou energii, opravdu 🙂
  Pro jeste efektivnejsi motivaci a touhu dodporucuji prednasku, ktera me extremne zaujala, ale moc casto ji nevidam zminenou. Je od Berta Gullicka – Financni Svoboda (preklada ji Roman Hassman).
  To je tedy muj nazor. Kdokoliv muze muj prispevek doplnit – treba se jmenem te male fialove knizecky 🙂
  Radek Novotny

 5. Dobrý den,
  prosím vás, věděl by někdo zda ostatní knihy vyšly i v češtině-případně s jakým názvem. Děkuju
  The Way of the Peaceful Warrior: A Book That Changes Lives
  Dan Millman
  (HJ Kramer, 2006)
  Acres of Diamonds
  Russell H. Conwell
  (Filiquarian, 2007)
  As a Man Thinketh
  James Allen
  (Filiquarian, 2007)
  Maximum Achievement
  Brian Tracy
  (Simon & Schuster, 1995)
  The Seasons of Life
  Jim Rohn & Ronald Reynolds
  (Jim Rohn International, 1981)
  See You at the Top
  Zig Ziglar
  The Magic of Thinking Big
  David J. Schwartz
  (Pocket Books, 1995)
  The Power of Positive Thinking
  Norman Vincent Peale
  (Fireside, 2007)
  Awaken the Giant Within
  Anthony Robbins
  (Free Press, 1992)
  Developing the Leader Within You
  John C. Maxwell
  (Thomas Nelson, 2005)
  The One Minute Manager
  Kenneth Blanchard
  (HarperCollins Business, 2000)
  Good to Great: Why Some Companies Make the Leap… and Others Don’t
  Jim Collins
  (Collins, 2001)
  The Automatic Millionaire
  David Bach
  (Broadway, 2003)
  Rich Dad Poor Dad
  Robert T. Kiyosaki
  (Time Warner Paperbacks, 2002)
  The Greatest Salesman in the World
  Og Mandino
  (Frederick Fell Publishers, 2001)
  The Sales Bible
  Jeffrey Gitomer
  (Wiley, 2003)
  Who Moved My Cheese?
  Dr. Spencer Johnson
  (Vermilion, 2002)
  Chicken Soup for the Soul series
  Jack Canfield and Mark Victor Hansen, with other contributors
  (Health Communications Inc., 1993-2008)
  Success through a Positive Mental Attitude
  Napoleon Hill and W. Clement Stone
  (Pocket Books, 1991)

 6. Hezký den, zde jsou knihy, o kterých víme jistě, že vyšly:

  Conwell – Diamantová pole
  Allen – Jak člověk smýšlí
  Ziglar – Potkáme se na vrcholu
  Schwartz – Myslete velkoryse
  Peale – Síla pozitivního myšlení
  Maxwell – Rozvíjejte své vůdčí schopnosti
  Blanchard – Minutový manažer
  Kiyosaki – Bohatý táta, chudý táta
  Mandino – Největší obchodník na světě
  Johnson – Kam se poděl mů sýr
  Canfield + Hansen – Slepičí polévka pro duši
  Hill + Stone – Pozitivním myšlením k úspěchu

  Jsem se srdečným pozdravem, Petr Štěpánek, Dreamlife Executive

 7. Zdravím tě kámo 🙂 vidím že ses vydal tou správnou cestou…taky čtu tyto knihy od 15 let….a přečet jsem jich už celkem dost..změnily mi život… na vše kolem sebe se dívám jinak s určitým nadhledem a to mi je 17…a nejlepší na tom je že se jen nedívám ale taky podle toho jednám!…jestliže chceš něco doporučit mám toho dost co bych ti doporučil a ne jen knihy…ale i CD atd…tak mi napiš svuj mail….ozvu se…Měj se chlape 🙂

 8. Doporučuji knihy : Jack Canfield Pravidla úspěchu
  -nekoncentrovat se jenom na peníze,ale na službu ostatním,která přinese daleko více-skvělá pravidla,která vám vyberou ze života to lepší
  -tyto motivace se přehlížejí a příjdete na to možná až moc pozdě,ikdyž byste to zvládli i teď

  T.Harv Eker Jak myslí milionáři
  – chcete-li být bohatí,potřebujete toto bohatství dostat do svého podvědomí a nebýt jen lačni peněz

  Robert Allen Mnohonásobný zdroj příjmu-
  návody jak uplatnit svůj současný úspěch z cashflow ve skutečném podnikání a investování-velmi konkretní návody

 9. zdravim,
  hledam nejaky ebooks o uspechu bohatstvi i filozofii… uz mam nake prectene(the secret, myslenim k bohatstvi,tajemstvi komunikace… )mel by jsi nejake … ?? jestli jo mohl by jsi mi nejakou v cz poslat?.. jiz zminovane mam jako pdf v cz kdybys chtel … diky

 10. Ahoj kámo,
  rád bych tě požádal, jestli by jsi mi mohl doporučit taky nějakou literaturu nebo nějaké CD, které by mi mohlo pomoci. Děkuji a přeji mnoho úspěchú v profesním, ale i osobním životě.
  Michal

 11. Ahoj Hanis,

  přečetl jsem od Kiyosakiho celkem 8 knih a od jiných autorů také spousty knih.
  Všechny knihy mě neuvěřitelně posilují a pomáhali v době mé krize.
  Nicméně jsem tě chtěl požádat, zda-li bys mě doporučil nějaké CD, či knihu v eletronické podobě?
  A pokud možno, tak i zaslal na email hbrezina@email.cz
  Nejvíce bych ocenil knihy, CD, atd. na rozvoj vůdcovských schopností…. děkuji
  PS: Co říkáte na knihu od Kiyosakiho škola byznysu?

 12. Opět Vás zdravým,

  ještě vám všem s radostí doporučím Tajemství vnitřní mluvy od Ivo Tomana. Je to velice úspěšný a bohatý krajan 🙂
  Jeho příběh/y jsou neuvěřitelné a pravdivé.
  Osobně jeho rad využívám (fungují) a opravdu síla podvědomí funguje.
  přeji úspěšný den

 13. JOo osobní rozvoj,těch knih celá řada.Ve chvíli kdy se opravdu rozhodnete hledat hlubší význam úspěchu a jeho dosažení věřte,že vždy najdete tu , která Vám pomůže,zákon přitažlivosti a hlavně pozitivního myšlení.musím souhlasit s Dzanekem,Ivo Toman.
  Momentálně,upřednostnuji vše od pana Ivo Tomana.Už jen to,že je Čech a dokázal to co dokázal,stojí za zamyšlení a přečtení,aspoň jeho životopisu.
  krásný den a všem hodně úspěchů

 14. Ahoj, ja jeste dle vlastnich zkusenosti muzu odporucit knihu od Orisona Sweet Mardena: Klic k prosperite. Zajimave cteni o rozvoji osobnosti celkove. Hezke cteni.
  Anka

 15. mam v pdfku knihu bohaty tata, chudy tata, kludne to upnem niekam na net ak niekto chce, ale nemate niekto nejake dalsie knihy? prave hladam na nete Jack Canfield – Pravidla úspěchu, a T.Harv.Eker- jak myslí milionári. ak by niekto mal tieto knihy alebo nejake ine prosim poslite mi ich rad by som si o tejto tematike precital co najviac, predvcerom som zacal citat bohateho tatu a zistil som ze o peniazoch nevedel takmer nic . vdaka za emaily

 16. Finanční svoboda je dobrá nahrávka, nikomu to moc neříká porotože to je školící pomůcka setzer international potažmo vzdělávacího systému internet services corporation, který produkuje nejvíce milionářů v dolarech. K obyčejným smrtelníkům se tyto pomůcku nikdy nedostanou, takže si važ, že jsi to mohl slyšet. A finační svoboda je začátečnícké cd, stejně třeba jako kniha bohatý táta, chudý táta. Je dalších asi 200cdček.

 17. Ahoj prosimtě mohl bys mi doporučit nějaký knížky, nebo cd?

  Koukám, že jsme tu všichni naladění na společné frekvenci. =)

  Jsem filmař, animátor a herec. A do těchto knížek jsem už od malička začten. Hodně mi pomohl a inspirovali.

 18. Ahoj,
  prosím Tě, mohl bys mi poslat e-book Nejbohatší muž v babylóně. Byla bych moc ráda, nemůžu je nikde na netu najít a dodací lhůta u nás v knihkupectví je dlouhá.

  A.

 19. Krásný den.
  sháním ebook knížky nebo odkaz.(zamřuji se na uspěch… tak cokoli, R.Kiyosaki,Napoleon Hill,….atd) Budu vám velice vděčný.přji příjemný den Radek

 20. Ze svoji zkusenosti bych doporucil knihy od nekoho kdo opravdu neco dokazal z niceho a ne jen ty otrepane fraze od lidi co pisi knihy jen kvuli svemu zbohatnuti.Osobne doporucuji knihy od úspěšneho britskeho podnikatele a miliardáře Richarda Bransona,je to opravdu charismaticky a lidsky clovek.Z jeho knizek se clovek opravdu pouci a nauci se jak se da divat na svet.
  jeho knihy v ceskem jazyce:
  Byznys v plné nahotě – Richard Branson
  K čertu s tím – Jdeme na to – Richard Branson

 21. doporucuji knihu Mimo řadu – Malcolm Gladwell .Tady je sepsana anatomie uspechu bohatych napr jak dosahl uspechu Bill Gates,Beatles atd..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here