Dali jste na naše rady a teď si užíváte prodloužený víkend v Londýně? To jsme rádi. Vsadíme se, že jste už ochutnali místní speciality, vyfotili jste se u „povinných“ monumentů a také si užili pověstný londýnský „shopping“. A nevíte co s načatým večerem… Pokud je tomu opravdu tak, tleskáme vám a do ouška tiše šeptáme: nechte se od nás zasvětit do tajů nočního života v britské metropoli.
Přepadla-li vás skepse nad vidinou večera stráveného v jednom z miliónů „zaručeně vyhlášených“ podniků, zažeňte všechny obavy. Vezmeme vás přímo do nejlepšího baru ve městě. A to doslova. Bar s příznačným názvem „Lost society“ byl na začátku října letošního roku oceněn vysoce prestižní cenou časopisu Time Out, a to jako nejlepší bar v Londýně roku 2006. Podnik je na ocenění patřičně hrdý, konkurence je tady totiž pochopitelně obrovská. Ale i přesto majitelé i zaměstnanci odmítají, aby se z jejich miláčka stalo útočiště zoufalých snobů hledajících místa s nejdražšími nápojovými lístky. Lost society si stále drží svou atmosféru „ztracené společnosti“.
Až se bude taxikář ptát, kam to bude, udejte adresu 697 Wandswoth Road. Pokud spoléháte na atmosféru „undergroundu“, stačí vzít linku Central Line z Picadily a za chvilku si už můžete objednat. Že vám cestou trošku vyhládlo? Vůbec nevadí, v Lost society se o vaše mlsné jazýčky postará šéfkuchař Warren Beesley, proslulý svým kreativním přístupem ke gastronomii a úspěšným kulinářským experimentováním.
Nahlédneme-li do historie domu kde se nachází bar, zjistíme, že ani nemohl vzniknout nikde jinde. Dvoupatrový podnik je umístěn do domu ze 16. století, který kdysi obývali příslušníci dvora samotné královny Elizabeth I. Jen tak mimochodem, před vámi se tu procházel například její dvorní astrolog a alchymista sir John Dean. I když je bar postaven ve stylu art-deco, je možné zde najít pár kousků původního nábytku. Doby, kdy tu byly pořádány opulentní bankety a hostům servírovány ústřice jsou sice dávno pryč, ale mnohé z toho se obtisklo i do atmosféry současné. Puntičkářská etiketa se naštěstí již nenosí. Vystřídal ji spíše nádech dekadence, který svádí k divokým nočním večírkům se vším, co k nim patří. Tuto příjemně potemnělou náladu dokresluje i místní legenda, ta praví, že dům je stále obýván duchem zemřelého Rose Devereauxe, prodavače květin, jenž zde za podivných okolností tragicky zahynul.
Cožpak to není důvod dát si právě tady něco pořádného k pití? Připravte se na to, že nápojový lístek baru Lost society je poněkud rozsáhlejší než bývá u běžných podniků zvykem. Jak by také ne, popíjí tu přece duchové už od šestnáctého století… Nehledejte v drink menu dlouho a nechte se překvapit jedním z mnoha místních koktejlů. Perličkou je, že každý z barmanů musí vymyslet svůj vlastní drink a pokud je tento drink schválen, je zařazen do oficiálního nápojového lístku. Příprava některých nápojů může zabrat i deset minut (jen si to představte – barman před vámi pomalu nalévá do vychlazené sklenice řadu ingrediencí a dává si pořádně záležet na tom, abyste byli spokojeni), proto je zvykem, že vám barman krátí čekání na nápoj. Postaví před vás pořádného panáka vašeho oblíbeného pití.
Teď už víte vše, co k návštěvě Lost society potřebujete. Přejeme vám krásně dekadentní a nekonečný večer. Pardon, vlastně večírek!