Lék na chaotickou mysl aneb zklidněte své myšlení

1
3819

Vyvarujte se stresu tím, že si ho vůbec nepřipustíte k tělu. Možná si říkáte, že taková rada je opravdu nad zlato a že se stresu v posledních letech zkrátka vyhnout nedá. Takže pokud se zrovna nacházíte ve stavu, kdy se vaší myslí prohánějí myšlenky všeho druhu, jste neklidní a nevíte z jakého úkolu se vyvléknout, co vyřešit nejdříve a co už máte vlastně vyřešené, je nejlepší čas zklidnit svoji mysl! Naučte se být králem situace.

mysl

„Je to tvoje mysl, která vytváří tento svět.“ – Buddha

Proč byste měli přicházející úkoly řešit s panikou a rozostřeným pohledem, nejasnou myslí a ve stresu. Naučte se pár následujících triků a po čase si vytvoříte svůj vlastní lék na to, jak si zachovat klidnou mysl.

Prvním a zásadním úkolem bude odpálkování rádoby uklidňujících vět. Jste ve svízelné situaci a někdo se kolem vás s konejšivým hlasem potlouká a říká, jak zná tyhle náročné chvíle, že se mu stalo totéž, nebo něco mnohem horšího. Podobné ,,uklidnění“ může kdekoho spíše vyděsit, takže si zachovejte svůj rozum a vrhněte se na druhý krok.

Ujasněte si, co všechno musíte vyřešit. Jedině s klidnou myslí a přehledem se můžete pustit do práce. Skákání z jednoho do druhého příliš neprospívá efektivitě práce ani jejímu výsledku. Co tedy chcete dodělat a co je vaším cílem? Po odpovědi můžete otočit stránku ke kroku tři.

Stanovte si postup práce. Vytvořte si vlastní harmonogram, který bude splnitelný, logicky navazující a časově reálný. Netlačte na pilu hned v začátcích, nenakládejte si na svá bedra víc tíhy, než jste schopni unést a ujasněte si své priority. Vytyčení si podstatných bodů vede ke čtvrtému bodu.

Měli byste si pogratulovat, protože tady už se nalézáte v dobrém rozpoložení. Mysl se s ujasněnou prací zákonitě musela zklidnit a vy uvidíte věci v jiných barvách. Zaměřte se nyní na jednotlivé úkoly a koncentrujte svoji mysl oním směrem.

Pátý a poslední krok k efektivnímu výsledku leží v detailním popisu a pojmenování vašeho úkolu. Jestliže si umíte své pracovní úkony dobře pojmenovat a popsat, můžete se dobrat dobrých výsledků. Nebojte si napsat postupy práce, výhody a nevýhody jednotlivých přístupů, a pokud vám to pomůže, zkuste si popsat svou nástěnku, čtvrtku na dveřích jednotlivými kroky. Díky takové pomůcce se s nimi ztotožníte rychleji, protože je budete dennodenně nacházet, budete o ně zakopávat a dokud je nesplníte, budou vám tam viset.

Rady na závěr.  Nezalézejte do své ulity, vaše úkoly za vás nikdo řešit nebude, a jestliže se jim budete donekonečna vyhýbat, pak vás pohltí. Nebo se jejich vyšuměním jednou budete zatraceně trápit. Klidná mysl nás chrání před stresem a panikou. V druhé řadě je i důležitou složkou pevného štítu, který nás chrání proti poletujícím virům. Pěstujte si klidnou a pozitivní mysl, která je otevřená změnám, výzvám a nebojí se jich. Nebojí se, protože si je dokáže utřídit a poté se s nimi náležitě vyrovnat. Zachovejte si tedy chladnou hlavu nad problémy a nenechte se strhnout směrem, kterým nechcete.

Život nám klade do cesty spoustu klacků a většinou nejsou srovnané. Pokud si ve věcech neuděláme pořádek, začneme si mysl měnit v chaotické území, kde je každý další krok ohrožen nášlapnou minou. Své sny si splníme jedině tak, když do nich vneseme řád a smysl. Všechny problémy a výzvy se dají řešit, ale řešit tím, že si nejprve utřídíme jejich význam, závažnost a budeme k nim přistupovat s rozvahou a jasným cílem.

„Zkalená voda se vyčistí, je-li v klidu.“ – Lao-c’

© Barbora Mikysková

1 komentář

  1. […] Vyvarujte se stresu tím, že si ho vůbec nepřipustíte k tělu. Možná si říkáte, že taková rada je opravdu nad zlato a že se stresu v posledních letech zkrátka vyhnout nedá. Takže pokud se zrovna nacházíte ve …více › Příspěvek Lék na chaotickou mysl aneb zklidněte své myšlení pochází z Dreamlife.cz Source: Lék na chaotickou mysl aneb zklidněte své myšlení […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here