9 možností, jak se stát ještě úspěšnější!

0
2052

Jak vůbec můžeme měřit úspěch? Je měřitelný pomocí peněz? Pro někoho třeba ano. Někdo je úspěšný díky tomu, že za sebou nechává viditelnou a hmatatelnou stopu. Tím, že vytvoří něco, co pomůže ostatním. Každého zkrátka naplní něco jiného, a pokud se na to budete soustředit, můžete i vy dělat snovou práci, která vás může naplnit pocitem úspěchu. Realizujte své sny a udělejte si ze snů pracovní povinnosti! Uvědomte si své limity, možnosti a dejte se do práce! ,,Jsme úspěšní, pokud jdeme v rámci svých schopností za nejvyšším cílem.“ Hal Urbanúspěšnější

Čtěte a neustále se vzdělávejte

Vydejte se do knihovny a sáhněte do polic, které nabízejí knihy o psychologii, knihy na behaviorální téma a zkoušejte neustále nové obzory. Osvojujte si filozofické myšlenky, teze, které jsou hluboké a mají smysl. Zamýšlejte se nad věcmi, vytvářejte si na ně svůj vlastní názor. Nekrmte se názory ostatních, pouhé ,,vopičkování“ na nikoho dojem neudělá. Čím více oblastí znáte, tím více vyniknete.

Mějte vzory, ale nesnažte se být jako oni!

Inspirujte se vzory, které vás povedou, ale nesnažte se být za každou cenu jako oni. Zůstat svůj a originální je lepší. Každý jsme jiný, jiná individualita a tak to přijměte jako dar a podporujte své stránky, zájmy, vlastnosti, které ostatním chybí. Dohromady z vás totiž tvoří člověka, který může přispět něčím novým a může v tom být úspěšný.

Říkejte ano novým příležitostem

Berte nové známé, nové zážitky a nové příležitosti jako cestu za novým já. Za úspěšnějším já, které se před světem neschovává. Nebojte se říkat ANO všemu, co pro vás může být přínosem. Tím, že se budete zavírat doma, nezískáte patrně vůbec nic. Snad jen klid, pohodlí, samotu a ticho. Venku si tvoříte kontakty, venku poznáváte nové lidi, nová místa a nové příležitosti.

Dejte si na čas, úspěch nepřijde hned  

Pomalu se snažíte dosáhnout svých cílů, ale nesmíte čekat, že se úspěch dostaví na lusknutí prstů. Ostatní si vás nevšimnou hned, musíte světu a okolí dokázat, že to, jak se chováte, to jak pracujete, není jen pouhý výstřelek, který zase pomine. Přesvědčit ostatní, že to myslíte vážně je složité, ale tím, že u snahy zůstanete co nejdéle, přesvědčíte i sami sebe. Nový způsob života se stane rutinou a začne vás i bavit.

Dělejte svou práci na maximum

Mít své sny, představy je krásné. Snít o tom, jak by to mohlo být, jak by to bylo, co by bylo, kdyby nebe nebylo? Vyškrtněte ze svého uvažování a ze svého slovníku slůvka kdyby, bylo by…a podobné fráze. Začněte jednat a práci se věnujte opravdu naplno. Jedině svou koncentrací a maximálním úsilím můžete dosáhnout nějakého výsledku.

Dělejte, co vás baví

Když se budete věnovat oblasti, ve které jste machr, znáte nejrůznější vychytávky a základní informace vám nestačí, bude to opravdu hodně vidět. Lidé si vašich pracovních výsledků budou vážit a vy se budete hřát na výsluní. Ovšem pokud se věnujete oblasti, která vás navíc baví, bude za výrobkem, myšlenkou, akcí či větou vidět vaše tvář. Jestliže vás práce baví, velmi rychle se to odrazí na výsledku. Nezatracujte proto své vlohy a nebojte se jich. Máte smysl pro humor, cit pro barvy, detail a víte, že by to mohlo výsledkům pomoci? Jděte s kůží na trh! Nespokojení lidé své práci asi těžko pomůžou. Odcházet z práce otrávený a vstávat se stejným pocitem je víc než ubíjející.

Úspěch může přijít kdykoliv

Pokud cítíte, že na své pozici a ve svém oboru nejste spokojeni, zkuste své schopnosti nasměřovat na jinou cestu. Nikdy není pozdě a trocha bláznovství se vyplatí. Jděte si za svým cílem a poslechněte instinkt, který vám často napoví. Hlavně neztrácejte naději. Úspěch na vás totiž ještě čeká a může přijít i za několik let, možná tehdy, kdy to vůbec nebudete čekat.

Znejte své kvality

Kdyby šikovní lidé nebyli příliš skromní, stydliví a bojácní, úspěch by se k nim dostavil mnohem dříve. Ale tím, že si budete neustále házet klacky pod nohy, srážet své sebevědomí a podceňovat se, ničemu neprospějeme. Hlavně ne sami sobě. Věřte svým schopnostem a věřte tomu, co děláte.

Poučte se ze svých chyb

,,Chcete uspět? Zdvojnásobte počet svých neúspěchů,“ řekl Thomas Watson. Nesmutněte nad každým špatným krokem, berte to jako možnost, kdy se poučíte. Chybami se člověk učí a v kariéře to platí dvojnásob. Tak se nikdy nevzdávejte a vytrvejte!

,,Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu.“ – Benjamin Barber

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here