Dám do toho všechno!

9
2175

To že se nám, lidem, někdy něco nepodaří splnit, to se klidně může stát. A také se to stává. Někomu častěji, někomu méně. Okolí nám může připomínat, že jsme již mnohokrát zklamali. Mohou tvrdit, že patříme mezi ty, kteří vše vždy zkazí a nic se nám nepovede. My ale víme, co nám tím dávají najevo: Pouze jejich vlastní slabost! Ti, kteří nás odrazují od dosažení našich snů a s přemírou snahy se starají více o okolí, než o sebe samotné, se bojí jedné věci – abychom nebyli lepší než oni! Abychom něčeho nedosáhli, zatímco oni věčně dřepí ve svém pohodovém koutku přeplněném strachem, modlíc se, aby je nikdo z jejich okolí nepředčil! Jejich soupeřivá mysl si nepřeje být někým horším. Úplně je vyžeňte z hlavy a zapomeňte na jejich poznámky, postrádající špetku moudrosti. Takových už bylo a bude… Vaši pozornost soustřeďte na něco úplně jiného, na váš jediný důležitý úkol:

Vaším jediným úkolem je vydat ze sebe maximum!

Všechny odezvy, poznámky, komentáře, narážky půjdou naprosto mimo vás, pokud si ve svém srdci budete upřímně jisti, že jste ho do nesnadného úkolu vložili úplně celé! Avšak dát do činnosti úplně všechno – to chce vnitřní sílu. Především víru v sebe samotného! Poté vám ale již nic nebrání ve spuštění té laviny činů, které vás začnou přibližovat k vašemu vytouženému cíli. „No jo, zní to hezky, ale co kdyby se náhodou něco zvrtlo a nepodařilo se mi to?“ Přesně v tento moment je na místě otázka: Pokud do uskutečnění cíle dáte všechno – veškeré své vědomosti, vaší neochvějnou víru a každou myšlenku, každý čin, každý pohyb podřídíte svému cíli – budete se sami před sebou stydět, pokud se vám cíle nepodaří dosáhnout? Ne! Nezapomeňte: Pokud jste vydali to nejlepší z vás, víc jste učinit nemohli… Tudíž to není žádná ostuda a důvod k hanbě! Rosteme přece neúspěchy!

Jak ale mohu vědět, zda jsem ze sebe skutečně vydal 100 procent? Přesně k této otázce jsme se měli dopracovat. Z této perspektivy je naprosto lhostejné, zda cíle dosáhnete, nebo ne. Vám možná ne, ale pokud jste do činnosti za jeho získáním obětovali 100 procent, je to vše, co jste mohli učinit! Obětovali jste veškeré své dovednosti. A pokud se to přesto nepovedlo, znamená to pouze jednu věc: V tento moment ještě nejste připraveni cíle dosáhnout. Je možné, že jde o obrovský cíl (možná je to zatím pouze sen) a vy k jeho dosažení holt ještě potřebujete dorůst nebo si na uskutečnění nechat více času. Je nezbytné ještě více se naučit, zjistit více informací, nechat si poradit od zkušenějších a podobně. Ale ten nejdůležitější krok je již za vámi – pustlili jste se do akce za jeho dosažením!

Je možné, že právě zažíváte takovéto období. A pokud jste do uskutečnění svého cíle obětovali maximum, a přesto se to nepovedlo, právě nastala chvíle pro otevření šampaňského, namísto zklamání! Jistě jste se při práci naučili kvantum nových věcí, nebo ne? Přišli na postupy, které jednoduše nelze praktikovat, nebo ne? A další pokus už bude mnohem snadnější… To jsou ty největší dary, které si můžeme z tohoto procesu odnést! Obohatíme tím svůj charakter a při dalším pokusu budeme opět silnější a nezdolnější. Pokusů máme přesně tolik, kolik si zamaneme. Začneme-li takto uvažovat, začneme tak podvědomě jednat. A to při všem, na co sáhneme. Chce to ovšem hodně trpělivosti a praxe!

A teď se společně pojďme pustit do takové prověrky, zda naše snažení obvykle bývá maximální, nebo ne. Existuje takový stručný manuál, díky němuž si můžeme sami sebe prověřit. Je to rádce, který nám pomůže dát do všeho své maximum – využít svůj potenciál. Ale pozor! Zároveň také pozná, když s ním nejednáte fér. Je pojmenován Zrcadlový test: „Vše záleží pouze na tom, zda jste schopni podívat se do zrcadla a osobě, kterou zde spatříte, s upřímností říci, že jste odvedli své maximum!“

A to je celé. Test, jehož znění je pouze několikaslovné, ale hloubka je nedozírná. Tento test jsem si propůjčil od Johna McKaye, kterému věrně slouží! Pevně věřím, že vám bude sloužit úplně stejně, jako jejímu autorovi.

9 KOMENTÁŘE

  1. Krásný podvečer Luisi, jsem nesmírně rád, že článek splnil svůj účel a vlil do Vás novou dávku entuziasmu. Držím Vám palce při plnění i těch nejniternějších cílů a snů! Ještě jednou moc děkujeme za Vaší odezvu – další články se budou psát opět mnohem lépe! 🙂 To je ta síla, kterou nám vy, čtenáři, neustále předáváte… Radek

  2. Taky bych chtěl poděkovat za tento článek. Mám eshop a připravil jsem pro zákazníky tištěný katalog. Jen jsem ho ještě nevytisknul a nedal do oběhu. Ano, v tuto chvíly nemůžu říct, že jsem udělal maximum. Díky za tento článek, který mě donutil udělat něco, co odkládám a co mě může posunout zase o velký kus dál.
    Osobně se budu taky těšit na další články! Jsou hodně inspirující!

  3. Skvele napsany clanek!Tyhle pravdy malokdo chce pustit do svych myslenek a pritom nas posunou velky kus vpred.Nejhorsi pro me bylo to zastaveni a ohlednuti se zpet zda jsem svemu cilu dal opravdu vse abych ho dosahl,jaky byl muj udiv,kdyz jsem zjistil,ze jsem si myslel,ze ano a ted najednou vidim spoustu mist,kde jsem vubec nic neudelal a jen veril,ze se to samo vyresi.Sebrat tu silu priznat si to je to nejtesi.Az to clovek dokaze tak teprve muze znovu jit dal za svym cilem.Napiste o tom,jak se znovu zvednout,kdyz clovek zacne ty chyby videt a najednou ma pocit,ze uz to nejde napravit a nema chut to zkusit znovu,kde vzit dalsi motivaci jit do toho znovu a znovu a znovu…

  4. Souhlasím, mnohokrát se člověk opravdu dostane do situace, kterou už jednou špatně odhadl a podruhé to je snad ještě horší. Jenže není vidět žádná šance, už to nejde napravit. Nebo jde ale nevidím to a navíc nemám sílu a chuť. Co s tím???

  5. to mozna znamena ze nemas ten spravny cil-jinak je motivace tak silna ze te tezko neco odradi. beru podle sebe..kdyz to nebylo ono nemel jsem takovou silu.

  6. Pekný a poučný článok je pre nás všetkých potužením pokračovať v ceste za vytýčenými cieľmi ´Dakujem !

  7. Zdravím vás, moc všem děkuji za ohlasy a inspiraci k další tvorbě! Témata jsou to zajímavá a uvidíme, jakým způsobem se podaří je uchopit a zpracovat. 😉 DEJTE DO TOHO VŠECHNO! Radek Novotný, redakce Dreamlife.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here