Arnold Schwarzenegger: Sen o moci

0
2096

Když dosáhl i ve filmu všeho, čeho dosáhnout chtěl, hledal si nový cíl. Dlouho si pohrával s myšlenkou týkající se moci, což sám o sobě potvrzuje rozhovor pro časopis Stern v roce 1997, kdy už tehdy řekl: „Když je člověk nejlepší ve filmu, co může být pro něho ještě zajímavé? Snad jedině moc. Člověk se pak vrhne nejspíš do politiky a stane se guvernérem, prezidentem nebo někým podobným.“ A o pár let později byla jeho volba jasná, kandidoval.

223201_10150163312047101_250138_n

Když však v srpnu roku 2003 oznámil, že se bude ucházet o úřad guvernéra státu Kalifornie, sklidil nejdříve výsměch a poté se strhla vlna kritiky. Jak může být Evropan guvernérem Kalifornie? Dokonce vyústila v obvinění, že v mládí byl nacistou a obdivoval Hitlera.

Přes všechna obvinění volby nakonec vyhrál a byl zvolen 48,6 % hlasů. Ale že by měl „vyhráno“ se nedalo tak jednoznačně říct. Byl to teprve první krok a před ním stál náhle obtížný úkol, neboť Kalifornie byla v té době extrémně zadlužená.
Ačkoli prosazoval různé návrhy a reformy, byla téměř všechna zamítnuta. Když se blížil konec jeho úřadovacího období, vypadalo to, že jako politik skončil, ba co víc úplně pohořel.

„Sny nemusí zůstat jen pouhými sny.“ autor neznámý

Bylo to, jako když prohrál s Frankem v kulturistické soutěži, ale jako předtím ani teď nechtěl svou porážku přijmout. I když myšlenka na to, že by mohl být znovu zvolen, byla více než beznadějná, nevzdal to. Ze situace se poučil a zaměřil svou pozornost na téma životního prostředí a ekologie. Získal si příznivce a zase se mu to podařilo.

A jaký je jeho další cíl? My nevíme, ale on to zcela určitě ví. Jisté je jedno, zase to bude velký a zdánlivě nemožný cíl, pro ostatní, ne však pro Arnolda Schwarzeneggera.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here