John Demartini to dokázal. Naučil se číst!

1
1788

“Stáváte se těmi lidmi, jakými se obklopujete,” začíná jeden ze svých mnoha seminářů John Demartini, řečník známý například z filmu The Secret – Tajemství. “Obklopte se chudými a nemocnými lidmi a sledujte, za jak dlouho se sami začnete cítit nemocní a stále chudší. A obklopte se šťastnými a veselými lidmi a opět pozorujte, kým se stanete!” Všechny nám blízké osoby nás nějak ovlivňují a negativním lidem a jejich vlivu odoláváme někdy jen velmi těžko.

John Demartini ví, proč tohle říká hned v úvodu. Dodnes si totiž živě pamatuje scénku, kdy si jeho třídní učitelka na základní škole pozvala rodiče, aby jim před jeho lavicí slavnostně oznámila, že má John dyslexii, a proto je tak nemožné ho naučit číst a počítat. Prý je to tak špatné, že by se měl věnovat především sportu, tam prý může něco slušného dokázat.

K dnešnímu dni vydal John přes 40 knih a dobře si spočítal, kolik milionů mu vynesly, takže jak patrno, číst, psát a počítat se naučil výborně. Možná proto, že v 17 letech byl vyhozen ze střední školy, jelikož svým spolužákům nestačil. Právě tehdy se rozhodl pro dobrodružství svého života a vydal se stopem ze svého rodného Texasu do slunné Kalifornie. Na této cestě, která si žádala rychlé rozhodování a plnou zodpovědnost za své činy, potkal svého zřejmě životního učitele, 93letého Paula Bragga, jenž ho zasvětil do léčení, psychologie a vnuknul mu touhu stát se filosofem. Ze začátku mu tedy přinesl pouhé dvě knihy (Aristotela a Platóna) a mladý John mu musel slíbit, že nikdy nezapomene na jeho dvě jasná ponaučení:
“Nikdy nesuď knihu podle obalu, vždycky Tě to zmátne.” Může totiž platit, že čím přitažlivější pozlátko, tím prázdnější obsah. “A nauč se už konečně číst,” povídá mu učitel krátce před smrtí. “Svět nemůže přijít o tvou lásku a moudrost.” Dvě jednoduché věci, na které John Demartini vsadil a uspěl.

John Demartini se narodil na Díkůvzdání. Krátce po záhadném setkáním s Paulem Braggem začal tento hodně podprůměrný student studovat biologii, teologii, metafyziku a psychologii a v roce 1982 založil Demartini Institute. Jde o soukromý výzkumný a vzdělávací ústav, jež má zkoumat a především rozšiřovat a rozvíjet lidský potenciál, inspirovat a transformovat vědomí lidí i jednotlivých organizací.

John Demartini, pardon Dr. John Demartini cestuje 360 dní v roce po celém světě. Na seznamu má 72 programů o tom, jak zlepšit své životní podmínky, zbohatnout a přitom žít naplněným a šťastným životem. Některé semináře trvají i celý týden, aby zašel se skupinou účastníků až do samotné podstaty. Jindy nabízí osobní konzultace. Píše knížky, vystupuje v TV programech i oblíbených talk show, do jeho životopisu patří i více jak 50 motivačních CD a DVD i spolupráce s Rhondou Byrne.

“Když se všichni začneme řídit svou intuicí, možná se stanou zázraky…”

Asi ano. John Demartini se narodil na Díkůvzdání a bylo mu doporučeno, aby se věnoval sportu. Snad jen tak prý může aspoň něco dokázat. Dokázal. Naučil se číst!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here