Jak porazit lenost a překonat nechuť k práci?

0
6246

S tímhle tématem jsme se trochu prali, a to z jediného důvodu. Vůbec se nám do něho nechtělo. Ale nakonec jsme lenost překonali. Pokud se potýkáte se stejným problémem, další řádky vám poradí, lenost překonat a jak nebýt líný. lenost

Lenost jak ji znáte?!

Sedíte pohodlně na gauči, v ruce držíte diář a ve druhé dobře padnoucí propisku, se kterou si vše plánujete. Může to vypadat třeba takhle: zajdete na cvičení, po něm na odbornou přednášku, kterou pořádá váš kraj, po něm si budete číst a večer si ještě střihnete pár meditativních cviků.

Někdo nezačíná odpoledne, ale hned ráno: budíček v pět hodin, po něm krátký běh, bohatá snídaně, četba knihy na cestě do práce.

Pak ale zvoní budík a vy ho pětkrát zamáčknete, protože se vám prostě nechce. Vylezete na poslední chvíli a řeknete si, že to doženete teda odpoledne. Po práci se vrátíte domů a na stole leží diář a v něm neodškrtané úkoly a plány. Z dnešního dne, možná z předchozího týdne… ono k nim stačí udělat jen šipku, na zítřek.

Jak ale překonat lenost, a začít si plány skutečně plnit?

Efektivita i na papíře

Plány na papíře musí být efektivní, a proto si napište úkoly přesně tak, jak je budete dělat.

Místo slova CVIČIT si napište: Udělej 50 kliků, 100 sedů lehů a 200 dřepů.

Hned to vypadá konkrétně, a když uděláte jen 100 sedů lehů, můžete si odškrtnout alespoň něco. A ono vás to nakonec donutí k tomu, udělat ten zbytek. Když už se převléknete a zpotíte… No ne?

Místo bodů HLEDAT PRÁCI si napište: Dnes odepiš na 3 inzeráty a prozkoumej ten a ten portál.

Postupně se naučíte, jak úkoly psát tak, aby vás skutečně motivovaly a hlavně, aby vám nepřipadaly neuchopitelné a nemožné.

Čím víc konkrétní to je, tím lépe se to dá uchopit.

Zkuste se inspirovat ženami a citátem Václava Havla: „Ženy mají v sobě něco, co by se mělo objevit v politice. Citlivost ke konkrétní situaci, ke konkrétnímu člověku.“

Vytvořte si k úkolům konkrétní vztah a budete ho vnímat jinak.

Možná je to odpor, ale i s tím se dá bojovat

Jestli máte k práci odpor, přečtěte si naše rady, které jsme vám poskytli tady.

Dozvíte se, jak si vytvořit plán pro vaši práci a jak ho dodržet. V článku nechybí ani návody na offline zázemí, ve kterém vás nic neruší a na to, jak si udělat u práce pohodlí.

Jak se ještě přimět k práci?

Kdo by nemiloval dárky a drobnůstky, které vám udělají radost. Někdy je ale dlouhá doba, než nás obdarují druzí, a tak se můžete obdarovat sami. Chce to ale princip něco za něco.

Dodržte své plány, které máte na jeden den, plňte úkoly po zbytek týdne a v neděli se řádně odměňte. Nejde pracovat ve dne v noci, důležité je relaxovat a uvědomit si, že jste právě něco dokázali. Zase jste se posunuli kousek kupředu ke svému cíli. A to si žádá odměnu.

Jsme tu proto, abychom…

Byli jsme zrozeni proto, abychom si šli za svými sny a byli šťastní. Musíme proto ale něco udělat a rozhodně to není jen hovění si v lenošce a usrkávání čaje. Chceme být šťastní, veselí, plní zážitků a dobrodružství. Chceme vidět spoustu krásného, neznámého a ochutnat vše, co se nám zamlouvá. Jak na to?

Je to jednoduché: Chce to jen vstát z lenošky a začít odškrtávat plány.

Film Myšlením k bohatství vám může také pomoci překonat lenost

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here