Jaguar slaví 75 let: Nový XJ 75 Platinum Concept

0
1305

Dalším dárečkem pro světově známou společnost je tedy Jaguar XJ 75 Platinum Concept. Tento výhradně designerský kousek byl navržen především pro známou automobilovou show Pebble Beach Concours d’Elegance. Tato akce je pořádána každoročně a automobiloví nadšenci si zde rozhodně přijdou na své. Nemohl zde tedy chybět ani letošní britský oslavenec.

Jaguar na narozeninový model čerpal inspiraci samozřejmě z klasického luxusního modelu XJ. Podtrhuje všechny jeho klady i dokonalou jedinečnost a zároveň ukazuje, čeho všeho je Jaguar ve světě automobilového designu schopný dosáhnout. A že toho není málo.

V nové vizi Jaguaru, kterou tento model představuje, si náročný klient bude moci nechat upravit model přímo podle svých představ. Je to výzva pro každého, komu záleží na jedinečnosti své vlastní osobnosti i svého luxusního auta.

Na první pohled XJ 75 Patinum Concept každého zaujme svým dokonalým vzhledem. Kontrast bílé a černé barvy musí učarovat snad všem. Jeho kapotu zdobí speciální perleťový lak v bílé matné barvě. Chromované doplňky jsou buď v lesklé nebo matné černé. Celý výraz luxusního automobilu dotvářejí krásná kola 22 palců velká v černé leštěné oceli v kombinaci se stříbrnou.

Ani v interiéru designéři nezapomněli na jedinečnost, kvalitu a luxus britského Jaguaru. Vše poukazuje na precizní výběr materiálů. Interiér je celý v provedení kůže Jet Softgrain. I zde je zachován kontrast bílé a černé barvy. Pozorovat ho můžeme na perleťovém prošívání sedadel a opěrek. Tento motiv se opakuje i na mřížce ventilátoru. Dalšími detaily jsou semišové doplňky, které lemují sedadla a promění cestování v pohodlnější a útulnější zážitek.

Dalším okázalým doplňkem honosného interiéru jsou mechanické hodiny vyrobené na zakázku. Na návrhu se podílela britská firma Remont Watch Company, která se zabývá návrhy a výrobou unikátních mechanických hodin. Tyto speciální kousky poté montují přímo ve Švýcarsku.

Tento vůz je výkonným modelem Jaguar XJL Supercharged pro rok 2011. Jeho výkon má na starosti osmiválcový pětilitr s přímým vstřikováním paliva. Samotný výkon sahá až k 470 koním. Nový model má také nižší posazení celého vozu, a tak v kombinaci s linií karoserie jeho vzezření působí více sportovněji.

Také si zde do sytosti užijete svou oblíbenou hudbu. Ve výbavě můžete počítat se surround sound systémem od formy Bowers & Wilkins. Vaše ucho potěší 20 reproduktorů, 15 kanálů a moderní technologie zvuku a obrazu.

Zdá se, že tento model má jen samé kladné stránky. Jedna nepříjemná zpráva je ale jistě na místě. Jaguar XJ 75 Platinum Concept se zřejmě vůbec nedostane na trh, je pouze pilotním kouskem k připravované koncepci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here