Ideální dovolená v horách i na pláži

0
1982

Ani do posilovny nechodíme pokaždé proto, že nás to baví. Během roku má každý jen pár dnů k tomu dělat, co se mu zachce. Patří k nim víkendy, svátky a dovolená.

Udělejte si čas na odpočinek

Každý by měl, pro udržení pevného duševního i fyzického zdraví, strávit minimálně 14 dní v kuse na dovolené.  Nejlepší odpočinek je aktivní. Poznáváte jiná prostředí, cestujete, fyzicky se namáháte. Pokud projezdíte celou dovolenou na kole, sjedete spousty kopců a uvidíte mnoho zajímavých míst. Během té doby zapomenete na většinu svých běžných problémů a získáte od nich zdravý odstup. Padáte-li únavou již před dovolenou, nemá smysl se hnát hned do kopců. Klidně se povalujte a pospávejte na pláži. Z takových prázdnin si na druhou stranu příliš nových zážitků nepřivezete a nebudete mít na co vzpomínat. Ideální je proto najít takové místo, kde můžete být hlavou v oblacích i ve vodě.

Zkuste Černou Horu

Chcete-li se vydat na dovolenou do zahraničí, vykoupat v moři a objevit netušené krásy naší planety, pak se vydejte do Černé Hory. V této zemi můžete během jednoho týdne zdolávat kopce, které jsou chráněny coby památka UNESCO a šplouchat se v Jaderském moři. Tento kulturně rozmanitý stát vás překvapí nádhernou krajinou skalnatých hor s jezery, krásným pobřežím a kouzelnými městečky.  Vydat se na poznávací zájezd po Černé Hoře znamená prožít svůj volný čas podle nálady. Prvních pár dní můžete strávit povalováním po pláži a pak utéct od civilizace do hor Durmitorského národního parku nebo do pralesa nad Biogradským jezerem.

Nezapomeňte navštívit

Černou Horu dlouhou dobu obývali Turci. Orient na vás tak ještě dnes dýchne z mnohých měst, mešit a starobylých staveb. K takovým místům patří i Pljevjla s nejvyšším minaretem na území Srbska a Černé Hory.

Žádný návštěvník tohoto státu, ať už se jedná o účastníka poznávacího zájezdu přes cestovní kancelář nebo cestovatele na vlastní pěst, by neměl minout překrásné údolí řeky Tary a Skadarské jezero. Největší vodní plochu na Balkáně, kde žije řada vzácných ryb a ptáků.

Pozoruhodných míst najdete v této zemi mnoho. Za rozumné peníze si navíc po náročných výletech můžete zpříjemnit večery výborným vínem, sýry, pršutem a pokrmy z plodů moře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here