Hotel Plaza: Newyorská ikona

0
2141

Hotel Plaza v New Yorku je proslulý po celém světě. Je jednou z největších dominant celého New Yorku a je zapsaný jako národní památka. Již od roku 1907 se píše jeho historie, která má jistotu nekončící budoucnosti. V tomto luxusním hotelu se vždy konaly ty nejhonosnější bály, večírky a další akce, pořádané pro ty nejvzácnější hosty.

Jak je známo, mocní lidé touží po tom, co není na prodej. Proto byl hotel před několika lety nákladně přestavěn a 805 pokojů se změnilo na 180 privátních luxusních apartmánů. To byl pro hotel jeden z největších historický mezníků. Hotelová část však byla v menší míře zachována.

Nyní je zde k dispozici 282 elegantních pokojů, včetně 108 apartmánů, které se pyšní největší rozlohou, jakou může celý New York nabídnout. Pokoje jsou rozděleny do různých kategorií od Plaza Room, který se řadí mezi klasické pokoje, až po Royal Terrase Suite, což je rozlehlé královské střešní apartmá, které má dvě podlaží a dříve bývalo prezidentským apartmá.

Architektura elegantních pokojů byla inspirována bohatým dekorativním stylem Ludvíka XV. V každém pokoji si užijete obrovskou manželskou postel, pohodlné posezení i koupelnu, kde je na výběr mezi vanou a sprchovým koutem. Honosný styl umocňují doplňky, které jsou vyrobeny z 24karátového zlata a bílého mramoru. Součástí jsou samozřejmě i moderní technické vymoženosti jako vysokorychlostní internet a luxusní plochá televize.

K luxusnímu ubytování neodmyslitelně patří prvotřídní jídlo. Od brzkého rána až do pozdních nočních hodin můžete využívat několika restaurací. Vybírat můžete například z Champagne baru, Rose klubu nebo Oak roomu & Oak baru a dalších. Zaleží jen na vás, na co právě máte chuť a náladu.

Kdybyste se náhodou v New Yorku nudili, jsou pro vás v hotelu připraveny relaxační a zkrášlující programy. Především ženy ocení wellness služby Hotelu Plaza. Nejnovější novinkou jsou Vinotherapie Spa, vinné lázně, které jsou úžasným relaxem a regenerací pro pleť, celé tělo i duši. Dalším skvělým a nezapomenutelným zážitkem bude nechat své vlasy svěřit do rukou dua vlasových expertů první třídy, Joela Warrena a Edwarda Tricomiho, podle nichž se řídí trendy vlasového designu.

Jedinou nevýhodou ubytování ve světoznámé hotelové jedničce je fakt, že když budete chtít strávit noc v tomto exkluzivním prostředí, zřejmě nebudete mít to štěstí a nezískáte pokoj s výhledem na Central Park. Drtivá většina těchto pokojů byla předělána právě na soukromé apartmány.

O newyorském Hotelu Plaza by se dalo básnit donekonečna. Nikdy si však nedokážete v plné míře představit, jaký je, dokud ho sami nenavštívíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here