HM4 Thunderbolt: Ocenění za nejlepší koncept a desing

0
1836

MB & F je švýcarská společnost, která vyrábí netradiční hodinky. Záleží zde především na designu. Tým odborníků se podílí na vývoji úžasných a nekonvenčních modelů hodinek. Hodinky musí být něčím zvláštní, doslova se jedná o mistrovské dílo. Neuvěřitelné hodinářské stroje zde tvoří ti nejtalentovanější hodináři a designéři, jejichž vášeň pro tvořivost je jejich každodenním chlebem.

Společnost MB & F byla za svou kvalitní práci náležitě oceněna. Na loňské Grand Prix d’Horlogerie v Ženevě, která se konala 18. listopadu 2010, hodinářská společnost obdržela cenu za nejlepší koncept i design hodinek. K tomuto titulu jí dopomohl právě model HM4 Thunderbolt, kterým zde ukázala, že je skutečnou špičkou ve svém oboru.

Grand Prix d’Horlogerie v Ženevě se koná každý rok. Za rok 2010 se ocenění předávala v deseti kategoriích a mezi oceněnými byly také společnosti jako Van Cleef & Arpels za nejlepší dámské hodinky, Laurent Ferrier za nejlepší pánské hodinky, Chopard za cenu hodinky jako šperk nebo Seiko za nejlepší sportovní hodiny.

Společnost MB & F nevyrábí jen tak nějaké hodinky, které naleznete v každém hodinářství. A zvlášť model HM4 Thunderbolt tento fakt potvrzuje. Designéři MB & F se nechali v tomto případě inspirovat leteckým průmyslem, konkrétně motory letadla. Výsledkem je skutečné umělecké dílo. HM4 Thunderbolt má totiž na první pohled připomínat letecké turbíny.

Vývoj hlavního strojku hodinek modelu HM4 Thunderbolt trval neuvěřitelné tři roky. Pouze na chod hodinek bylo použito přes 300 komponentů, které byly vyrobeny přímo a jen pro tento model, a výroba samotného safírového bloku hodinek trvala až 150 hodin. Hodinky ukazují klasické funkce časomíry, což jsou hodiny a minuty. Dále na nich můžete zjistit, jakou hodinky ještě mají rezervu chodu.

Hodinky jsou vyrobeny z titanu a safíru. Jejich rozměry jsou – šířka 54 mm, délka 52 mm a výška 24 mm. Poháněcím systémem je zde motorek, jehož rezerva chodu je až 72 hodin. Hodinky navíc zdobí pět safírových krystalů. Černý pásek hodinek je vyrobený z telecí kůže. Zdobí ho na zakázku vyrobené spony z titanu a bílého zlata.

Maximilian Büsser, majitel a generální ředitel společnosti MB & F, je na tento skvělý koncept náležitě hrdý a bere ho jako doposud nejlepší dílo ve své hodinářské kariéře. Dílo je to skutečně nekonvenční, a tak si společnost MB & F a celý její tým připisují skvělé prvenství z Grand Prix d’Horlogerie.

Pokud vás tento výstřední model zaujal, budete si muset zřejmě počkat. MB & F je schopna vyrobit pouze dva kusy těchto hodinek za jeden měsíc. Nadšence letectví ale čekací lhůta jistě neodradí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here