Koupel snů: Luxus, pěna a šeková knížka

0
1493

Ponořit se do horké vody nadnášející hedvábnou pěnu s vůní zralých hrušek a hřebíčku a nechat omámit své smysly dojmem stavu beztíže. K tomu je nezbytné zvolit velkou vanu, v níž byste mohli pohodlně zaujmout nejpřirozenější pozici pro lidské tělo – polohu nulové gravitace. Samostatně stojící vany jsou určeny odvážným a sebevědomým, kteří mají rádi věci pod kontrolou. Vrcholovou třídou těmto z vás bude britský Castello nesčetněkrát oceněný za design. Skořepiny jejich kompozitových van jakoby z oka vypadly Marokskému Marrákeši. V hnědé povrchové úpravě navíc přináší atmosféru a koření africko-arabských končin. S cenou 135 000 Kč není k údivu, že jimi některé své vybrané luxusní hotely osazuje samotný Jumeirah. Cestu o něco tradičnější formy volně stojících van razí francouzský Villeroy & Boch. 260 let historie poukazuje na tradici a nejlepší řemeslné zpracování nejvybranějších materiálů, to se samozřejmě otisklo i v ceně. Vstupenku do koupelového nebe si pořídíte za 290 000 Kč.

Vany zabudované u stěny nebo v rohu si vyberou tradičně založení romantici a lidé, kteří mají rádi jistotu a bezpečí. Závan historie vás pohltí při vstupu do koupelny zařízené od Vanico Maronyx. Vana z kolekce Chateau s růžovým mramorem, obložená javorovým dřevem je ztělesněním rozvážné a zralé krásy, k jejíž dokonalosti schází snad jen sklenka Cabernet Sauvignon. Jakoby vystřiženo z anglického venkovského sídla rozmlsané aristokracie. Pakliže jste místo v chladné Anglii srdcem na jihu Evropy, nebudete chtít víno vychutnávat sami. Maax Crescendo je řada personálně nastavitelných masážních van pro dva. Až 72 vzduchových trysek se postará o uvolnění všech svalů a mysli. Dokonale doplní koupelnu s rustikálními, jižanskými motivy a s cenou 122 000 ji lze považovat za velmi dostupný luxus.

Nyní začněme upouštět uzdu fantazii. Stále nám zbývá jedna možnost, kam umístit vanu. Bude o ní uvažovat snad každý, kdo má potřebu udělat na někoho dojem a touhu hrát psychologické hry. Vana zasazená do země. Ať už je větší či menší, vždy působí okázale a takřka vždy je pro ni typický japonský motiv. Oceania poskytuje řešení ve dvou kolekcích, Liberty a Geisha. Ostré, strohé lomy jsou složeny stejně precizně jako origami, jen cenovka je 80 000 Kč.

Rozdíl mezi bláznem a excentrikem, je třicet milionů korun na bankovním účtu. A tak si na závěr dovolujeme představit excentrického milionáře, jenž si do koupelny vpustí návrháře z DornBrachtu, kteří zde rozpoutají doslova kubické orgie. Středem pozornosti je samotná voda a její křivky při volném pádu ať už ve formě milionů mikrokapek či hladkého nepřerušeného proudu. Audiovizuální synergie má být doslova očistným blahem pro duši. Tam, kde je dost peněz, je i dost prostoru pro šílenství.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here