Heidi Klum: Podnikající královna modelek

1
1883
Říká se, že lidé narození prvního dne v měsíci jsou nezávislí a tvrdě pracující. Německá modelka to potvrdila, když dala v devatenácti letech přednost před vysněným studiem návrhářky tvrdé práci začínající modelky. Dnes určitě svého rozhodnutí nelituje. Nyní si totiž díky tomu plní i svůj původní sen.
 Narodila se 1. června 1973 v německém Bergisch Gladbach. Až v osmnácti letech ji přemluvila její kamarádka Karin – Heidi nikdy nezapomíná zmínit její jméno při vzpomínání na své začátky – aby se přihlásila do soutěže Model 92. Jak sama říká, v dubnu 1992 pak byla ve správný čas na správném místě. V televizní soutěži totiž mezi více než 25 tisíci dívkami vyhrála. Stačila ještě dokončit střední školu a vzápětí se vydala na dráhu modelky s tříletým kontraktem na 300 tisíc dolarů.
 Její nástup mezi světové krásky však nebyl ničím výjimečným a oslňujícím. Účastnila se jednoho castingu za druhým a ve dvaceti letech se přestěhovala na Manhattan v New Yorku. V roce 1996 si založila svou společnost Heidi Klum GmbH se sídlem v Německu. Chtěla být připravena na všechno, vlastní firma měla být pojistkou pro její budoucnost. Firma se stala značkou a zajistila Heidi na své jméno autorská práva. Poprvé zazářila ve světle ramp v roce 1997 při přehlídce Victoria´s Secret – o této značce se více dočtete zde. Bylo jí 24 let a tehdy se její kariéra konečně naplno rozjela.
 Okamžitě vešla do podvědomí, její tvář se začala objevovat na titulních stranách mnohých módních časopisů, ale Heidi nikdy nezůstala pouze modelkou. Její všestrannost začala zaplňovat všechna možná místečka, kam jí bylo dovoleno vstoupit. Své umělecké vlohy přenášela nejen na malířské plátno, ale na řadu nyní přišla i její návrhářská fantazie. Heidi dnes navrhuje svoji řadu šperků, obuv pro Birkenstock a Papillio, v oblečení navrhla pár kousků pro německé Otto. Dostalo se i na sluneční brýle a vlastní parfém. Neodmítla ani pár hereckých roliček v televizních show, momentálně hostuje také módní televizní show Project Runway. Její tvář se dokonce objevila na rakouských poštovních známkách a výtěžek z jejich prodeje jde na pomoc postiženým AIDS.
 V červenci minulého roku byla magazínem Forbes označena třetí nejvíce vydělávající modelkou světa. Její výdělek za uplynulých dvanáct měsíců totiž dosáhl 8 miliónů dolarů (cca 136 miliónů korun).
 Člověk by si řekl, jak to všechno může topmodelka se třemi dětmi stíhat. Po několika nezdarech má však natolik pevné rodinné zázemí a oporu ve svém úspěšném manželovi – zpěvákovi Sealovi, že svým nápadům a podnikavému duchu může dávat volný průběh. Rodina v podobě milujícího manžela, dcery a dvou synů je pro ni vše. Jako důkaz lásky nazpívala na nové desce se Sealem duet a při nedávné módní show Victoria´s Secret uvedla svým zpěvem všechny přítomné v úžas.
 Ano, o Heidi Klum ještě dlouho uslyšíme. A nebuďme překvapeni, že na její jméno narazíme i na méně obvyklých místech. Už teď je například v Německu v prodeji nová vyšlechtěná růže nesoucí její jméno – samozřejmě Heidi byla u jejího šlechtění přítomna. Její vůně je prý velmi intenzívní. Tak jako vše, co momentálně nejvíce sexy modelka planety dělá.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here