Přemýšlíte prostě jinak? Tak si nenechte ujít Festival Evolution!

0
3226

Co vám říkají slova jako bio, ekologie, alternativa a osobní rozvoj? Pokud jsou běžnou součástí vašeho života, určitě si nenechte ujít Festival Evolution, který se bude konat o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

„Najdete tu pod jednou střechou vše, co souvisí se zdravým životním stylem, od nákupů přes ochutnávky a poradny až po festivalové programy pro celou rodinu. Opět na vás čeká nepřeberné množství novinek, trendů a inspirace pro zdravé tělo i duši,“ představuje Festival Evolution jeho zakladatel a ředitel Ctirad Hemelík.

V hlavní roli BIO

Festival je vyhlášený pro svou nabídku certifikovaných potravin i nejširší záběr v oblasti přírodní kosmetiky. Pokud jste doposud byli k produktům s označením bio skeptičtí, možná po návštěvě festivalu změníte názor. Označení BIO není jen v poslední době módní záležitostí, ale je zárukou toho, že výrobky s tímto označením pocházejí z důvěryhodných zdrojů a neobsahují nepovolené látky. Biopotraviny také lépe chutnají, protože péče o půdu, které musí zemědělci věnovat pozornost, se odráží i v kvalitě rostlin. V neposlední řadě podporujete ekologické zemědělství.

Stejná pravidla platí také pro přírodní kosmetiku. Používání kosmetických výrobků v bio kvalitě má nejen příznivý vliv na naši pokožku, ale rovněž na životní prostředí. Na Festivalu Evolution budete mít možnost na vlastní kůži vyzkoušet, jak přírodní a biokosmetika funguje a jaký má vliv na náš organismus. Kůže je největší orgán našeho těla, naše hradba proti vnějšímu světu a velmi důležitý vylučovací a dýchací orgán. Když s kůží něco je, problém ovlivní celý organismus, proto je dobré přemýšlet nad péčí o pokožku. Jsme to, co jíme, platí i pro kosmetiku. Stejně jako u jídla, také u kosmetiky byste měli věnovat pozornost jejímu složení.

V rámci programové části, ve které se představí okolo 200 vystupujících, budete mít možnost zjistit, jak vypadá nakupování v bezobalových obchodech nebo jak se liší konvenční potraviny od těch s označením bio a jaký je jejich vliv na udržitelnost.

Méně je někdy více

Častým argumentem v souvislosti s bio produkty je jejich vyšší cena. To je nezpochybnitelný fakt. Na druhou stranu přínosy přírodních produktů převažují nad negativy, včetně vlivu na životní prostředí. V této souvislosti nelze nezmínit i plastovo – obalovou problematiku dneška. Na festivalu se dále dozvíte vše důležité o bezobalovém nakupování, kde a jak takové obchody fungují, nebo třeba o hlavních rozdílech mezi jednorázovým a vratným obalem.

Dostanete také tipy, jak na bezodpadovou domácnost a chybět nebudou ani ekologické vychytávky do domácnosti. Třeba vás festival inspiruje, abyste přestali hromadit věci a  vybírali si takové, které vám budou dobře sloužit delší dobu. Už znáte půjčovnu dětského oblečení Ebuu? Věděli jste, že do jednoho roku vymění dítě až šest konfekčních velikostí? To je spousta času a peněz. A taky zdrojů naší planety. Ebuu můžete potkat i na Festivalu Evolution, kde budou mít stánek a v sobotu také přednášku.

Jak nás ovlivňují náročné životní situace? Ovlivňují nás traumata, která jsme sami nezažili, ale zažili je naši blízcí? Kam až sahá naše tělová paměť? Jak je možné s tím nakládat? To jsou všechno otázky, na které budete hledat odpověď s lektory Sociální kliniky. Těšit se ale můžete na cvičení Falun Gong, joga, Mohendžodáro, a dozvíte se, co je to Diamantový.

Na festival s sebou vezměte klidně i děti, pro které je připraven bohatý program včetně hlídacího koutku. Více informací o festivalu najdete na www.festivalevolution.cz.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here