Svěřte se do rukou odborníků a zapomeňte na stres

0
1254

Jestliže máte rádi vůni esenciálních olejů, rozhodně byste měli zkusit aromaterapii. Oleje se dají používat mnoha způsoby – v aromalampách, koupelích i kosmetických přípravcích, ale pro úplné uvolnění jsou nejideálnější aromamasáže. Vaše tělo bude roztávat pod příjemnou vůní levandule nebo citronu a hebkými dlaněmi masérky, která spolehlivě rozptýlí všechny spínače stresu. Historie tohoto oboru alternativní medicíny se píše už po mnoho století, ale samotný termín aromaterapie byl poprvé použit až ve 20. letech minulého století francouzským chemikem, jehož jméno znělo René-Maurice Gattefossé. Blahodárné účinky aromaterapie dnes rádi využívají i hollywoodští herci Jude Law a Cameron Diaz.

Díky tradiční čínské medicíně se v současnosti po celém světě těší velké oblibě akupunktura, což je metoda stará už několik tisíc let. Filosofie akupunktury tvrdí, že tělo je poseto takzvanými dráhami energie, které jsou spojeny s důležitými životními orgány a proudí jimi životní energie čchi založená na principech jin a jang. Nerovnováha těchto dvou složek vede k poruchám organismu a akupunktura se je proto snaží vyrovnávat pomocí jehel nabodávaných do akupunkturních bodů, které leží právě na energetických drahách. Kouzlu starobylé čínské medicíny podlehla i světoznámá moderátorka Oprah Winfrey.

Zvlášť v posledních letech se stala velice populární i masáž lávovými kameny. Odborníci věří, že kombinace horkých kamenů zahřátých ve vodě a naopak chlazených kamenů, které se pokládají na lidské tělo, může navodit dokonalou relaxaci. Nejen že dojde k uvolnění ztuhlých svalů, ale tento druh masáže má i blahodárné účinky na naši mysl a duši. Masáž lávovými kameny vymyslela v roce 1993 Mary Nelson-Hannigan, která od té doby školí další maséry v této jedinečné technice.

Následující metodu oceníte mimo jiné i tehdy, pokud trpíte nesnesitelnými bolestmi při migréně – právě u bolestí hlavy byly prokázány příznivé výsledky, když pacient pravidelně podstupoval rexlexologii. Metoda reflexologie spočívá ve stlačování specifických bodů, nejčastěji na chodidlech, ale někdy i na dlaních a ušních boltcích. Moderní reflexologie jako obor alternativní medicíny byla poprvé představena v roce 1913 ve Spojených státech a od té doby si získala mnoho spokojených příznivců, ke kterým se řadí i britský korunní princ Charles.

Asijští mudrci dobře věděli, jak se nejlépe relaxuje, není proto náhodou, že další metoda – reiki – pochází také z východu. Podobně jako reflexologie a akupunktura reiki také využívá existenci energetických center a drah na lidském těle, kterými proudí energie. Odborníci na reiki potom k těmto místům přikládají své dlaně a předávají energii Ki (což je jedna složka názvu reiki, přičemž Rei = životodárný, Ki = energie). Ačkoli účinnost reiki nikdy nebyla vědecky prokázána, spousta lidí tuto metodu neustále vyhledává a je oblíbená i mezi celebritami jako jsou Meg Ryan a Nicole Kidman.

Až se příště budete cítit, jako byste byli na pokraji svých sil, zpomalte a vyhledejte ve svém okolí místo, kde se budete cítit jako v jiném světě. Představte si úplný klid a nechejte zkušené ruce odborníka, aby vám aspoň na několik desítek minut pomohly zapomenout na starosti všedních dní. Po skončení vyhrazené doby se budete cítit úžasně a především získáte nové odhodlání a sílu pro dosažení všech vašich cílů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here