Danube Express: Nováček vyzývá na souboj legendární veterány!

0
1904

I když Danube Express, v češtině Dunajský expres, sotva vyjel ze svého železničního depa, netají se obrovskými ambicemi a otevřeně vyzývá na souboj legendárního krále všech železničních kolejí – nic menšího než věhlasný Orient Express. Ačkoli by nespočet lidí mohl bez přemýšlení odpovědět, že vítěz je předem jasný, protože v tomto směru kolejové dopravy přece rozhoduje tradice a navíc má Orient Express obrovské množství svých stále se vracejících věrných zákazníků, expres pojmenovaný po druhé nejdelší řece Evropy má také schovaná esa v rukávu!

Hrstka vyvolených, kteří měli šanci se v září zúčastnit zkušební jízdy Danube Expressu, startujícího z Berlína a směřujícího na Budapešť, proto opatrně přidává body nadějnému nováčkovi.

Mnoho cestujících, jenž s přehnaným očekáváním nastoupí do Orient Expressu, vlaku, honosícího se označením „jeden z nejluxusnějších vlaků světa“, je posléze vystaveno nepříjemnému procitnutí, když si uvědomí, že skromnou umývárnu musí sdílet s ostatními spolucestujícími a že v těchto hromadných koupelnách nejsou sprchy. Při vší důraznosti, s jakou Orient Express dbá na nejlepší slavnostní oděv, možná shledáte přinejmenším nepříjemným, že se nemůžete osprchovat, než si obléknete své večerní šaty. Úsměv na tvář vám jistě nevrátí ani nepohodlné postele a také –  jako noční můra všech amerických turistů – absence klimatizace.

Jako by se projektanti Danube Expressu primárně zaměřili právě na nejvýraznější slabé stránky slavnějšího konkurenta a snažili se, aby tyto vady na kráse do posledních detailů „vychytali“. Dunajský expres umístil vlastní umývadlo do každého kupé, a do těch dražších dokonce i sprchu s teplou vodou, na stylové postele položil prvotřídní matrace a veškeré prostory vybavil spolehlivou klimatizací, a sám se tak nominoval na titul „první pětihvězdičkový hotel na kolejích ve střední Evropě“.

Luxus a komfort, ktérý ocení nároční cestovatelé, zkušení dobrodruzi i milovníci železnice, tradiční vybavení mísící se s nejmodernějšími technologiemi a všudypřítomný nádech romantiky rozdaly Danube Expressu ty nejlepší karty pro zajímavý a úspěšný začátek jeho slibně se rozvíjející kariéry.

Itinerář expresu skrývá hned několik variant trasy a česká srdce jistě zaplesají nad jeho zastávkami v Praze a Karlových Varech. Kromě těchto dvou důvěrně známých měst luxusní vlak 21. století dále zastavuje v sedmnácti evropských městech a záleží pouze na vás, jakou kombinaci si vyberete. Můžete objevovat krásy Transylvánie (od 1750 liber – 55 000 korun), putovat po železnicích Polska (od 1690 liber – 53 000 korun), nebo si užít snad nejdelší trasu z Londýna do tureckého Istanbulu (od 4750 liber – 150 000 korun). Na výběr máte 7 různých tras, na které se můžete vydat už v roce 2009, kdy Dunajský expres startuje svou životní jízdu.

Zapomeňte na Hercule Poirota, řešícího nejasnou vraždu na trase z Istanbulu do Calais, zapomeňte i na nejlepšího agenta všech dob Bonda, Jamese Bonda, který cestoval Orient Expressem při jednom ze svých pověstných dobrodružství a zapomeňte i na pana Fogga, jehož zase tento vlak o kousek přiblížil jeho snu objet celý svět za 80 dní. Zapomeňte na Orient Express! Budoucnost pomalu otvírá vrata železničního depa a Danube Express aspiruje na to, aby přepsal dějiny železnice, filmu i literatury!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here