Michaela Maláčová: Trumfy bývalé modelky

0
1717

Když bylo Michaele Maláčové 18 let, rozhodla se opustit rodné Brno a jet na poznanou do světa. Jakožto modelka a „holka z Východu“, o které byl tenkrát obrovský zájem a které bodovaly svou krásou na přehlídkových molech, získala mnoho práce, nových kontaktů i zkušeností nejen v Americe. O rok později zkusila soutěž Miss ČSFR a samozřejmě s přehledem vyhrála. Byla zvolena nejkrásnější dívkou ČSFR pro rok 1991.

Nejkrásnější dívka 1991 však už tehdy věděla, že pouhá krása není to, co by ji bytostně zajímalo, s čím by chtěla být spojována. Ani modeling ji dlouho neuspokojoval, potřebovala se sama projevit, sama organizovat a překonávat tak nálepku Miss.

Od poloviny devadesátých let tak začala pracovat sama na sobě – byla jak manažerkou thajského velvyslanectví, tak tiskovou mluvčí ODS. Právě to ji naučilo, jak sama říká, disciplíně, řádu a víře v ty nejlepší výsledky. Dařilo se i v obchodních záležitostech, až začala působit tvrdě.

Tvrdá k sobě i ostatním byla odjakživa, trvala vždy na tom, že to, co dělá musí mít smysl a dlouhodobou perspektivu. Dodnes se prý řídí heslem, že úspěch je běh na dlouho trať, nicméně když chce člověk něčeho dosáhnout, nesmí být povrchní a nepřipravený. Pokud takto opravdu žila, dnes může vidět výsledky.

Dnes totiž sklízí jeden trumf za druhým. V roce 2004 přišla s vlastním projektem Česká Miss, ke kterému tehdejší společnost byla dosti skeptická. Monopol v „missím“ klání tu měl Miloš Zapletal a jeho Miss ČR. Přesně ta soutěž, kterou Michaela před 13 lety vyhrála. Maláčová však trvala na svém a chtěla přinést úplně jiný koncept – přeci jen poznala tu nejvyšší metu v USA a věděla, jak by měla správná organizace vypadat. Už tehdy zastávala roli prezidentky, projekt řídila, vlastnila, starala se o obchod, PR, charitativní činnost, jednala se sponzory, na starosti měla i výběr finalistek a následnou spolupráci, starala se o samotný finálový večer i společenské události.

Uběhlo jen pár ročníků České Miss, aby si dokázala vydobýt jméno a dokonce předčila Miss ČR ve sledovanosti a v zájmu lidí. Ona však nikdy neusnula na vavřínech – každý ročník sliboval něco nového, neotřelého, originálního.

Letos v dubnu získala smlouvu s Miss World a Miss Earth, což byly dosud největší lákadla konkurenční soutěže. Vlastně si tak pojistila punc kvality a prestiže. Před pár týdny získala konkurenční Miss ČR.

Zeptáte-li se Michaely Maláčové na její plány do budoucna, většinou odpoví věcně. Samozřejmě pozvednout a znovu obnovit  úroveň Miss ČR, jejíž prezidentkou se právě stala. Víc ji prý ale zajímá rodina a partnerské štěstí.

A aby nedošlo k mýlkám – dělá vše proto, aby její podnikání nebylo spojováno s jejím partnerem Zdeňkem Bakalou, jenž je zároveň jeden z nejbohatších Čechů. Ten, kdo zná Michaelu ví, že v úspěchu nehraje Zdeněk Bakala takovou roli, jako smysl pro řád, organizaci, pracovitost a především víra v ty nejlepší výsledky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here