Dr. Stephen Covey: Naučím vás být efektivní!

4
2131
Stephen R. Covey, otec devíti a dědeček čtyřiceti sedmi dětí, spatřil poprvé světlo světa na sklonku roku 1932 v Utažském městě Salt Lake City. Už jako teenager projevoval záblesky znamenitosti a dával tušit velkolepý životní příběh. Stalo se. Během úspěšných studií na univerzitě v Utahu, Harvadru a dalších univerzitách se rozhodl zasvětit svůj život pomoci druhým. S úslužným posláním „uvolňovat z lidí a organizací velikost“ zaníceně putuje životem i nyní, ve vitálním věku 75 let. O produktivitě všech těch dlouhých let Stephena Coveyho svědčí nejvýznamnější dosavadní úspěchy a životní milníky.
 Úspěšní lidé jednohlasně tvrdí: „Vaše činy a výsledky mluví tak hlasitě, že neslyším, co mi říkáte!“ V Coveyho případě jsou výsledky přímo ohlušující. Je spoluzakladatelem a místopředsedou firmy FranklinCovey, globálního lídra v oblasti tréninkových programů zaměřených na efektivitu. Ke klientům společnosti patří 90 procent společností ze seznamu Fortune 100 (100 nejúspěšnějších firem planety), více než 75 procent společností ze seznamu Fortune 500, tisíce malých a středních podniků a také mnoho vládních a vzdělávacích institucí. Ti všichni prahnou po jeho leadershipu a moudrosti v oblasti vedení, stanovování a dosahování cílů a efektivní mezilidské interakce!
 Ovšem celosvětové uznání podnikatelské sféry si Stephen Covey vysloužil autorstvím dnes již legendární knihy 7 návyků vůdčích osobností, první ze série několika knih. Je jmenována nejvlivnější podnikatelskou knihou dvacátého století. Audio verze tohoto bestselleru se dokonce stala nejprodávanější nahrávkou na téma úspěchu v celé historii lidstva. A mohli bychom sáhodlouze pokračovat. Nyní si ale raději povíme, v čem spočívá její tajemství, proč je tak úspěšnou publikací a proč se stala svatou knihou pro mnoho úspěšných i začínajících podnikatelů po celém světě.
 V posledních pěti dekádách se roztrhl pytel s knihami osobního rozvoje. Celá řada z nich je velmi kvalitní, ale nachází se mezi nimi i mnoho povrchních, které se snaží obejít nezbytný vnitřní růst technikami účinnými jen krátkodobě. Jako masky a fasády vypadají hezky navenek, ale uvnitř způsobují rozpolcenost, dvojakost.  Pokud je náš zjev založen na laciných technikách a není podložen charakterovými základy a principy, je zcela neúčinný. Stephen Covey staví své učení o dlouhodobém a trvalém úspěchu jednotlivců i organizací na správných základech a neměnných odvěkých principech. Buduje člověka zevnitř ven. Učí lidi budovat své kořeny, aby sami uměli nést plody. Namísto “uměle vynuceného pozitivního úsměvu” si vytvoříte niterné charakterové návyky a úsměv se stane přirozeným následkem a součástí vaší podstaty. A tak je to jedině správné a uspokojivé.
Před nedávnou dobou dokonce Dr. Covey jako další krok své mise zprovoznil na stránkách www.stephencovey.com zbrusu nový a špičkově propracovaný online projekt „Community“. Jedná se o systém nauky, vedení, plánování, pokroku a dosahování cílů. Jednoduše vložíte své cíle s mnoha parametry a denně pod virtuálním vedením pana Coveyho kontrolujete svůj progres. Jedná se o výtečnou a současně jednoduchou pomůcku, jak si udržet každodenní zaměření na správné věci, na základě vašich vlastních hodnot. Jsou-li na světě lidé, kteří umí efektivně učit, jak vést sebe sama, Dr. Stephen Covey je jednoznačně jedním z nich! Systém je dočasně zcela zdarma. Pokud tedy máte v životě důležité cíle, možná stojí za to vytvořit své přihlašovací jméno a heslo právě nyní a vyzkoušet, zda se Stephenu Coveymu podaří uvolnit velikost a znamenitost i ve vás. Pokud budete otevření, jsme jednoznačně přesvědčeni, že ano.

4 KOMENTÁŘE

  1. Samotna kniha Vam uspech neprinese to ani nahodou,, je to az smesne, ja necetl zadne tyhle knihy a mam co chci, a co jsem vzdy chtel

  2. Dobrý den, je dobře vědět, že máte vše, co jste chtěl a lze Vás tedy již označit za člověka, který svého úspěchu a cíle dosáhnul. Nicméně jsme lidské bytosti a nikdo nejsme stejní, někdo potřebuje pomoci s matematickým myšlením, někdo se sociální interakcí a komunikací, někdo jiný zase potřebuje asistenci pro svou efektivitu. Úspěch Vám přečtení knihy opravdu nepřinese, jen a jen Vaše píle, ale kniha Vám k tomuto úspěchu může domoci nebo Vás nasměrovat na správnou cestu. Pokud bychom vzali doslovně Vaše tvrzení, pak by bylo školství zbytečnou institucí. Ale jak jsem si všiml v jiném Vašem příspěvku, do školy jste chodil, takže tak nebo tak jste se ať už vědomky nebo něvědomky učil být efektivní (i když to s panem Stephenem Covey nesouviselo). Přeji Vám mnoho štěstí a také pochopení, že co pro Vás může být směšné, může pro někoho být klíčové. S pozdravem Tomáš Novotný, šéfredaktor Dreamlife.cz

  3. Nutno podotknout ziki, že také záleží na velikosti cílů, člověk, který nic nemá, ale zárověň mu nic nechybí, má taktéž to, co chce a vždycky chtěl. Cítím z Vašeho komentáře trochu sobeckosti. Pokud jste úspěšný a máte jak se říká v krvi to, co se někteří musí pracně učit, tak jděte a pomáhejte lidem okolo sebe dosahovat skvělých výsledků, plnit si své cíle a žít plnohodnotný život. Já měl tuto knihu několik let na polici v knihovně a přečetl jsem ji jen jednou. Nic moc mi to tenkrát nedalo, ale jsem toho názoru, že všechno má svůj čas. Jednou to přišlo, vzal jsem ji z knihovny, sfouknul jsem prach a pustil se do čtení a studování 7 návyků. nes mohu říci, že je to jedna z knih, které nejvíce ovlivňují můj život.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here