Forbes: 10 nejbohatších lidí světa pro rok 2013

0
2415

Rekordní hodnoty v žebříčku miliardářů Forbes letos opět šokovaly celý svět. A to jak v počtu miliardářů, kterých je aktuálně neuvěřitelných 1426, tak i v jejich celkovém majetku, jenž dosáhl na astronomickou metu 5,3 trilionu dolarů! Stále též platí pravidlo, že ač Spojené státy mají v žebříčku nejvíce svých zástupců, tak opět nikdo z jejich 442 zástupců nebyl schopen sesadit z 1. pozice Mexičana Carlose Slim Helú. Na dalších pozicích se však děly věci.

Carlos_Slim_Helú

První místo žebříčku světově nejbohatších lidí stále pevně drží Carlos Slim Helú. Hodnota jeho majetku je aktuálně 73 miliard amerických dolarů, když zdrojem jeho bohatství jsou Mexico Telmex, América Móvil a Grupo Carso.

gates

Na druhém místě můžeme najít stálici a dlouhá léta též krále žebříčku – Billa Gatese. Ačkoli má prý v Microsoftu už pouze zanedbatelný několikaprocentní podíl a jeho charitativní počiny neustávají, jeho investorské aktivity mu očividně přinášejí ovoce. Aktuální hodnota Gatesova majetku je 67 miliard dolarů.

Zara-Gründer Amancio Ortega

Ovšem na třetím již dále neusedá Gatesův dobrý přítel Warren Buffet, neboť jej přepustil muži, jenž svůj majetek za poslední 2 roky takřka zdvojnásobil! Amancio Ortega se svým módním gigantem Zara a majetkem 57 miliard dolarů se tak letos podíval na “bednu” světově nejbohatších lidí prvně.

Čtvrté místo patří již zmíněnému Warrenu Buffetovijehož jmění 53,5 miliard dolarů pramení z Berkshire Hathaway. Páté místo patří podle Forbes Larrymu Ellisonovi, majiteli společnosti Oracle, který vlastní majetek v hodnotě 43 miliard dolarů. O šestou příčku se dělí Charles a David Koch shodně s 34 miliardami dolarů, kam je vynesl jejich konglomerát Koch Industries.

>> Zasoutěžte si s námi o ceny v hodnotě 20 tisíc korun

Na osmém místě se umístil Li Ka-shing z Hong Kongu s 31 miliardami dolarů, o jednu miliardu méně má na 9. příčce devadesátiletá Lilianne Bettencourt s rodinou, jejichž bohatství pramení z L’Oreal. A konečně na desáté pozici je těsně v závěsu Bernard Arnault, majitel LVMH, s 29 miliardami dolarů. Podívejte se na kompletní seznam miliardářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here