Fascinace: Zážitek jako vánoční dárek

0
1385

Let helikoptérou na Severní pól

Toužíte po zážitku, z něhož vás bude doslova mrazit v zádech? Vyberte si dobrodružnou čtyřdenní cestu na Severní pól nad třpytícím se sněhem a ledem. Jakmile se dopravíte do norských Špicberků, nasednete na tryskové letadlo mířící na ruskou polární základnu Borneo. Odtud se proletíte spolehlivou helikoptérou nad severním polárním kruhem, domovem ledních medvědů, mrožů a tuleňů. Přistanete co nejblíže geografickému severnímu pólu, kde si užijete šampaňské a jedinečnou příležitost několikrát oběhnout svět. Letem směrem na jih se nakonec vrátíte do Špicberků, kde strávíte den na motorových saních průzkumem mrazivé divočiny.

Pilotování Formule 1

Milujete vysokou rychlost a ohlušující řev silných motorů? Co je vaším největším automobilovým snem? Bez pochyby pilotovat Formuli 1. Máte to mít. Začnete brífinkem a nácvikem jízdy na simulátoru v luxusním sportovním salónu. Poté usednete za volant jednosedadlového vozu Formule Ford a ujedete 17 kol v prestižní škole pro závodníky. Nejlepší zážitek přichází nakonec. Zážitek, který vás zaručeně dostane. Osmikolová jízda v Tyrellu v Mallory Parku nebo desetikolová jízda ve Forti Corsu či Arrowsu v Lancashiru. Všechna tato auta jsou bývalé Formule 1: možná již nemohou sloužit pro závodění, ale rozhodně vám zaručí nezapomenutelnou řidičskou zkušenost a notnou dávku adrenalinu.

Akrobatické létání ve stylu Top Gunu

Jste závislí na adrenalinu? Připadá vám přímý let poněkud nezáživný? Vyzkoušejte akrobatické létání ve stylu Top Gunu. Než si nasadíte letecký oblek a padák, absolvujete letový a bezpečnostní brífink se svým (bývalým vojenským) instruktorem. Poté společně nasednete do akrobatického speciálu Extra 300 a zahájíte nezapomenutelný čtyřicetiminutový let. V doprovodu dalších Extra 300 zažijete létání v bojové formaci včetně nácviku akrobatických prvků. Dostanete příležitost sami si vyzkoušet některé manévry a pronásledovat ostatní letadla. Jako filmový hrdina Maverick v elitní vojenské letecké škole se dostanete za svého nepřítele a budete pálit jednu střelu za druhou, dokud neuvidíte kouř vycházející ze zasaženého letadla před vámi. Zpátky na zemi vás čeká rozbor letu a předávání certifikátů.

Jízda se psím spřežením a pobyt v Ice Hotelu

Chcete zažít skutečnou atmosféru polární výpravy? Vydejte se na saních prozkoumat jedinečnou krásu Arktidy 150 kilometrů severně od polárního kruhu. Po příletu do švédské Kiruny se vydáte do tábora musherů (řidičů psích spřežení), který se nachází uprostřed divočiny. Seznámíte se se svým průvodcem, pohladíte si psí smečku a vyfasujete polární výstroj. Poté se vydáte na krátkou projížďku po okolí. V táboře se navečeříte za svitu polární záře a brzy se uložíte ke spánku, jelikož vás ráno čeká celodenní dobrodružná jízda se psím spřežením napříč mrazivou polární přírodou. Cílem cesty je pohádkový Ice Hotel: luxusní hotel kompletně postavený z ledu, který pokaždé na jaře roztává. Odpočinete si v ledovém baru při popíjení z ledových sklenic, ve vířivce nebo v sauně. Spát budete ve speciálních spacích pytlích na ledovém hranolu pokrytém kožešinami.

Uvedená nezapomenutelná dobrodružství zprostředkuje britská společnost Red Letter Days, která vznikla v Londýně před dvaceti lety. V nabídce má širokou paletu zážitků, při nichž se necháváte rozmazlovat komfortem nebo naopak prověřujete hranice svých možností. V současnosti vznikají podobné firmy na zážitky i u nás. Zapomeňte tedy na každoroční klasiku a využijte možnosti udělat letošní Vánoce opravdu výjimečné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here