Fascinace týdne: Miliardářů výrazně ubylo a nová výstavba v Paříži

0
1415
Poprvé od roku 2003 se počet světových dolarových miliardářů snížil, a to z původního čísla 1125 na současných 793. Což je propad o rovných 30%… Není však divu, celý svět je dotčen současnou nepříznivou ekonomickou situací a stále zatím marně hledá cestu ven. Tradiční trojka nejbohatších mužů planety si opět prohodila místa, Bill Gates přišel o 18 miliard dolarů, ale přesto se vrátil na pozici nejbohatšího muže planety. Významný propad potkal investora Warrena Buffetta, akcie jeho společnosti se propadly během 12 měsíců o 50% a jeho osobní ztrátu vyčíslil Forbes na 25 miliard dolarů. Místo na výsluní uvolnil mexický telekomunikační titán Carlos Slim Helú, který taktéž přišel o 25 miliard a posunul se tak o příčku níž na třetí místo. Nicméně největší ztrátu během posledního roku zaznamenal Ind Anil Ambani, kterému se v podstatě zhroutilo podnikání, a přišel o 32 miliard dolarů, což znamenalo 76% jeho majetku. Změna nastala i u nejmladšího dolarového miliardáře, zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, který díky stagnaci internetové inzerce a slabým výsledkům jeho projektu z žebříčku vypadl.
Přesto má žebříček také nováčky, je jich celkem 38 a dokazují, že pro dobré nápady je trh otevřen vždy. Z malé skupinky jsou nejvýznamnějšími osobnostmi zejména Mexičan Joaquín Guzmán Loera, který je největším dodavatelem kokainu na americký trh, naštěstí ostatní postavy mají již opravdové podnikání, jako Číňan Wang Chuanfu, který v prosinci zahájil prodej elektromobilů nebo Američan John Paul Dejoria se šampóny Paul Mitchell a také s Patrón Tequila.
Foster + Partners: 323metrové věže do Paříže
Jedna z nejznámějších architektonických společností současnosti Foster + Partners představila v Cannes nový projekt dvou budov, které by měly být roku 2014 dokončeny v Paříži na pobřeží řeky Seiny a pokud se tak stane, ukořistily by významný status nejvyšších budov tohoto druhu v západní Evropě. Užitnost budov s názvem Hermitage Plaza bude rozmanitá, uvnitř budou k nalezení jak obytné prostory, tak i kanceláře a komerční prostory s obchody a kavárnami. Chybět také nebude samozřejmě hotel dokonce s lázněmi.
„Hermitage Plaza vytvoří novou celodenní komunitu, která oživí pobřeží řeky a současně dodá život původně zejména komerční části města. V Paříži přibude nová silueta, která bude poutat pozornost. Součástí projektu je také malé náměstí mezi budovami propojené přímo s pobřežím, vznikne tak další místo, kam lidé rádi zamíří,“ dodal komentář k plánům Norman Foster.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here