VideoFascinace: Poslání Nicka Vujicice k MS ve fotbale!

2
1178
Proč právě on? Nick přišel na svět bez rukou i bez nohou. Jednoduše bez končetin. V tu chvíli to byla životní tragédie, se kterou rodiče nevěděli, co si počít. Avšak jejich obětavá láska a gigant v srdci samotného Nicka dokázali životní katastrofu přeměnit v největší životní požehnání. V dětství svou odlišnost těžko snášel a trpěl mnoho příkoří, jenže se nevzdal. Rozhodl se stát Davidem, který ve své mysli a víře skalpuje jakéhokoliv Goliáše, který se mu postaví, v očích ostatních si začínal budovat neotřesitelný respekt (celý článek o Nicku Vujicicovi).
Ale zpět k mistrovství světa. To je sice založeno na vítězství jednoho týmu, jenže smysl je jinde, v  nás samotných, a proto Nick přináší otázku: Je prohra selháním? Nechte do sebe vnést neuvěřitelné poselství, kterého je nositelem a podívejte se na festival světového fotbalu jinýma očima, z jiného úhlu, vnímejte život, lásku, štěstí, radost a vše okolo jako dar, kterého si musíme vážit.

Z videa vzhledem k absenci titulků přinášíme nejdůležitější pasáže, Nick ke svému dětství říká: „Když mi bylo osm, říkal jsem mámě, že chci spáchat sebevraždu, a když mi bylo deset, opravdu jsem to zkusil.“ Důvody není těžké si představit: „Měl jsem pocit, že jsem tak jiný, že nemám ani budoucnost, ani naději. Kdybych se tehdy vzdal, opravdu bych přišel o mnohem víc. Život je život. Pravděpodobně každý si uvědomuje sílu takových okamžiků a působí na něj přeneseně tlak okolností, ale Nick pokračuje: Je spousta úspěchů, stejně jako mnoho selhání, a ty se pořád dokola opakují. Měli bychom opravdu propadat beznaději vždy, když procházíme neúspěchem?
A tak Nick stojí před dlouhým schodištěm, které označuje za nepřekonatelnou překážku. Asi tušíte, kam směřuje. Seskakuje z vozíku a vyráží ke schodům, myslíte, že to může dokázat? Kdybych se nikdy nepokusil, nikdy bych ničeho nedosáhl. A když upadnu, co udělám? Budu to zkoušet znovu a znovu, protože až moment, kdy se vzdám, je momentem, kdy selžu.  A tak odhaluje další důležité sdělení…
Proto se nevzdávejte, překonáváním překážek znovu pocítíte štěstí života a budete si moct užívat festival Mistrovství světa jaké je – to vám přeje Nick Vujicic, a dodává poslední část svého poselství: Selhání není podstatné, ale jak se s ním vyrovnáte, je klíčové.

2 KOMENTÁŘE

  1. ON je prostě tak úžasnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ………… jestli vám neukápne slza…………. něco s vámi není OK………………………

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here