Fascinace týdne: Plavba snů pro všechny zaměstnance Oprah Winfrey

0
1361

Moderátorka, producentka, herečka a vydavatelka vlastního časopisu Oprah Winfrey, která je zářným příkladem splněného amerického snu, u příležitosti svých pětapadesátých narozenin pro své zaměstnance a jejich rodiny – kolem 1700 lidí – nejdříve naplánovala třídenní oslavu ve španělském Poble Espanyol. Modelová středověká vesnička s různými architektonickými styly z celého Španělska byla vybudována v roce 1929 pro účely mezinárodní výstavy a v průběhu let se nejen díky stylovým koncertům a představením tanečníků flamenga stala jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí Barcelony.

Podle magazínu Forbes druhá nejvlivnější celebrita světa, která ve své show každý týden vítá slavné osobnosti i méně slavné lidi vynikající ve svých oborech, si však vítězství v pomyslném souboji o nejlepší šéfku světa pojistila ještě víc: Po „suchozemských“ oslavách v Barceloně následuje desetidenní luxusní plavba po Středozemním moři se zastávkami v Itálii, Řecku, Turecku a na Maltě.

Oprah a její zaměstnanci poplují na lodi Norwegian Gem, jejíž kapacita je 3000 pasažérů. Toto supermoderní plavidlo je ideální pro skupinové a rodinné dovolené – nabízí propojené kajuty, několik restaurací a barů a spoustu aktivit pro volný čas, mezi něž patří i čtyři bowlingové dráhy, bazén, vířivky, lázně, kasino a knihovna. Moderátorka, jejíž jmění se odhaduje na 1,5 miliardy dolarů, hradí všechno od dopravy, přes ubytování a stravu až po volnočasové aktivity. Odhadovaná cena za jednu osobu je 5400 dolarů, celková částka za všechny účastníky by se tak mohla vyšplhat až na neuvěřitelných 9,2 milionů dolarů.

Není to přitom poprvé, kdy moderátorka své zaměstnance takto odměnila. Již před čtyřmi lety je všechny vzala na luxusní all inclusive dovolenou, kterou si užili na Havaji. Práce pro americkou televizní hvězdu je zřejmě povolání snů. Ovšem pravda je, že Oprah se při své práci obklopuje těmi opravdu nejlepšími.

Právě tito lidé každý týden připravují jedinečnou talkshow, kterou sledují miliony lidí z celého světa. Kvalita každé epizody jistě není dílem náhody, naopak je to výsledek tvrdého pracovního nasazení každého z týmu. Scénáristé, producenti a další zaměstnanci – všichni přispívají svým dílem k tomu, aby si talkshow dlouhodobě udržovala vysoký podíl na sledovanosti. A chytrá Oprah, která se sama díky své tvrdé práci vypracovala z úplného dna až na vrchol, ví, jak své zaměstnance odměnit. A počet zájemců o práci u Oprah Winfrey se v nejbližší době zřejmě prudce zvedne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here