Fascinace týdne: ochutnávka F1 v Renaultu Clio

0
1019

Clio Renault F1 Team R27

Na našem trhu se brzy objeví další ochutnávka techniky F1, respektive polidštěné přiblížení sportovních výkonů týmu Renault F1. Clio Renault F1 Team R27 navazuje na ostatní snahy automobilky prezentovat své nedávné úspěchy a účasti v seriálu nejprestižnějšího motoristického sportu. S lidovým vozidlem si pohrálo sportovní oddělení značky a udělalo z domácího mazlíčka dravce. Snížilo podvozek, naordinovalo závodní sedačky, volant i brzdy, upravilo aerodynamiku a v neposlední řadě nechalo vyřádit své inženýry na motoru. Výsledkem je zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 6,9 sekund při výkonu dvoulitrového motoru 145kW.

Další letecká společnost slibuje CO2 neutrální lety

Co vlastně znamenají CO2 neutrální lety? Vztah aerolinií ke globálnímu oteplování se začíná měnit, nejenže již málokdo o této teorii pochybuje, ale stavá se také vcelku populární komoditou. CO2 neutrálním letem se rozumí, že veškerý vzniknuvší oxid uhličitý bude kompenzován nákupem poukazů od společností, které hospodaří ekologicky a produkují méně než povolené množství problematického plynu. Tím sice nikdo oxid uhličitý z ovzduší neodstraní, ale přinejmenším vzniká podpora ekologičtěji fungujících firem. Prvními aeroliniemi vstupujícími do tohoto programu byl transatlantický přepravce Silverjet, nyní se připojuje i provozovatel soukromých linek Cerulean Jet. Na druhé straně lze očekávat další přísun skleníkového plynu do ovzduší po liberalizaci transatlantických letů, podle odhadů společnostem tento krok přinese cca 16 miliard dolarů ročně a pomůže jim ke zvýšení produkce oxidu uhličitého o 3,5 milionu tun ročně. Nástup ekologických aktivit ve všech oborech je však nezastavitelný a po prvních vlaštovkách budou nuceni vstoupit do programu i ostatní velkopřepravci a velkoproducenti.

Kávovar Tonino Lamborghini

Jakkoliv můžeme být citově spjati s našimi domácimi kávovary, co odvádí dennodenní poctivou službu, tento kávovar musí rozproudit krev v každém z nás, bez ohledu na množství kofeinu. Designově neotřelý, masívní i vzbuzující respekt, takový je speciální kávovar od Tonino Lamborghini. Až si jej postavíte do kuchyně, bude dominantou, bude poutat pozornost a pravděpodobně nejedna z návštěv bude mít chuť na více než jednu kávičku… A co za tento poklad? 1750 dolarů, 40 tisíc korun, s jistotou, že doma máte jeden z limitované série tisíce ručně vyrobených kusů.

Shaquille O’Neal sousedem na Star Island

K mání je nyní hacienda na uměle vytvořeném ostrovu Star Island v oblasti Miami Beach. Malý oválný ostrov je domovem mnoha osobnostem, na společenském žebříčku tohoto kousku země bude asi vévodit právě basketbalový mág Shaquille O’Neal, ale o pár metrů vedle mu může již brzy konkurovat kdokoliv z nás. Naprosto kompletně vybavená hacienda snů přijde na 19,8 miliónů dolarů, orientačně tedy na 450 mil. Kč. Získáte tak dva domy s celkovým počtem dvanácti ložnic, bazén, jachetní dok i samozřejmý kousek vlastní pláže. Pro zájemce odkaz zde.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here