Žabí fascinace od hodinářů MB&F

0
1230

O hodinkách z dílny MB&F se nikdy nedalo mluvit v souvislosti s konvencí. Právě naopak, MB&F stále častěji dokazuje, že hodinky mohou vypadat všelijak, jen ne jako klasické hodinky. Tuto skutečnost potvrzuje i modelem HM3, který se stal velmi oblíbeným a od své výroby má na svém kontě několik modifikací.

Max Büsser představil model HM3 již v roce 2008 v Singapuru. To možná ale ještě netušil, jaký úspěch bude model slavit o tři roky později. Pro model HM3 byly vyrobeny další dvě specifikace, jsou jimi HM3 Frog a HM3 Rebel. Oba modely jsou velmi troufalé a plně vyznávají celou filozofii své značky.

Model Rebel je pro skutečné osobnosti, které chtějí světu kázat, že jen tak s něčím nesouhlasí a nebojí se nahlas říci svůj názor. I od hodinářů se krok tímto směrem dá považovat za jistou anarchii v oboru. Klasické označení se uvádí jako ReBel s velkým R a B. Obě písmena sdělují poselství těchto hodinek – R jako Right (pravý) a B jako Black (černý). Vysvětlení je jednoduché, model ReBel dominuje černou barvou a je navržen přímo na pravou ruku. Tento model byl vyroben pouze pro 18 skutečných rebelů.

Druhou specifikací jsou žabí hodinky HM3 Frog, jejichž dvě kopule skutečně silně připomínají žabí oči. Tyto dvě kopule ale nejsou pouze na ozdobu, jedná se o ciferníky, díky kterým rozpoznáte čas z mnoha úhlů, a tak nemusíte kroutit se zápěstím. U tohoto modelu byla zvolena dvě barevná provedení.

U modré verze je rotor uložen do titanového pouzdra a zelené provedení je vyrobeno ze začerněného titanu a je odolné vůči škrábancům. Oba modely jsou vyrobeny z vzácných a kvalitních materiálů. Objevuje se zde safírové sklo, hliník, keramika nebo 22karátové zlato. V této sérii byl počet kusů ještě snížen. Tyto hodinky může vlastnit pouze 12 žabích šťastlivců.

Současnou novinkou u modelu MH3 je provedení, které navazuje na HM3 Frog. Hlavním rozdílem je jiná barevna kombinace, tou je slušivá módní fialová s černou. Hodinky nesou přesné označení HM3 Frog Zr. Jak už název prozrazuje, důležitou roli zde hraje prvek jménem zirkonium, který je ukrytý pod černým PVD. Nechybí zde samozřejmě 22karátové zlato, které zdobí rotor hodinek.

U MB&F se nechali inspirovat žábou jménem Isthmohyla rivularis. Je to velmi vzácný druh, žijící v deštných pralesích v Kostarice. Tam také MB&F našli zcela nového partnera a hodinky jsou tam k dostání. Opět se ale jedná o omezenou sérii 18 kusů.

MB&F stále posunuje hranice hodinářství, ale je nutno podotknout, že se vydal tou správnou cestou. Výjimečnost jeho modelů dokládá i mnoho ocenění, které MB&F získal. Pokud tedy vyznáváte naprostou originalitu a rádi se lišíte od ostatních, tyto hodinky jsou nezbytným doplňkem vašeho outfitu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here