Fascinace týdne: První let A380, kupte si letenku za milion korun!

0
1401
Každým dnem svět odpočívává první komerční let obřího Airbusu A380 (článek o leteckém gigantu zde), už dávno si francouzsko-německý výrobce oddechl, když jeho superjumbo zvládlo všechny testovací lety a objednávky se začaly hromadit. Nový vládce nebes v žebříčku velikosti poletí svůj první let stylově pod vlajkami Singapure Airlines – podle hodnot akcií největšího přepravce světa. A to 25. října ze Singapuru do Sydney, o den později se vydá na zpáteční cestu. Ve světě se o lístky strhlo doslova šílenství, přestože se jedná o kapacitně největší letoun, míst by nebylo dostatek ani při mnohonásobném nafouknutí A380. I proto se lístky ocitly v dobročinné aukci na eBay, kde je můžete najít a koupit i vy. Aukce končí zítra 10. září! V současné době je však k mání už pouze obchodní a ekonomická třída v rozmezí dvaceti až osmdesáti tisíc korun. (předchozí informace o letu Airbusu čtěte zde)
První třída byla již vyprodána, poslední dva lístky si pořídil za 100 tisíc dolarů, tedy za něco přes dva miliony korun, australský byznysmen Julian Hayward. Ten je ohromným fanouškem letectví. Zažil lety Concordem, stav beztíže ve speciálním letadle nebo dosáhl v upraveném nadzvukovém letounu MIG-25 pomyslné hranice vesmíru… Nyní okusí to nejlepší z A380. Na druhé straně mince se ocitl magnát Roman Abramovič, druhý nejbohatší muž Británie a majitel londýnské fotbalové Chelsea. Proslulý požitkář, který svým způsobem utrácení peněz pro zábavu plní přední stránky novin, nyní ukazuje, že sto tisíc dolarů za letenku první třídou v A380 není vůbec drahá záležitost. Zvěsti totiž praví, že právě on je tou tajemnou osobou, která si koupila první Airbus A380 jako osobní soukromý jet a přidala si tak šestimiliardové superjumbo do svého hangáru po bok Boeingů 767 a 737… Abramovič to popírá a Airbus prvního soukromého vlastníka stále nezveřejnil.
Vesmírná turistika si žádá důstojné sídlo
Sir Richard Branson (článek o extravagantním podnikateli zde) se svým programem cest do vesmíru Virgin Galactic odhalil plány vesmírné základny jeho společnosti. Domácí základna vesmírné turistiky by měla vyrůst uprostřed pouště Nového Mexika v USA a měla by být naprosto soběstačným místem. Pro teplotní regulaci interiérů a recyklaci vody stejně jako celkový zdroj energie budou sloužit fotovoltaické panely. Celou stavbu navrhuje konsorcium amerických a britských architektů skládající se z firem URS Corporation a Foster+Partners. Druhá ze zmiňovaných firem se již podílí na těch nejúchvatnějších stavbách světa – Zelené město Abu Dhabi nebo třeba Diamantová věž uprostřed sibiřských lesů (o stavbách čtete zde a zde). Celé sídlo Virgin Galactic by mělo začít růst v průběhu příštího roku a dokončení by se mělo dočkat na přelomu let 2009 a 2010, to vše za 31 milionů dolarů, v přepočtu tedy za více než 860 miliónů korun. Pozadí na plochu se stavbou naleznete na konci článku a pokud si chcete dozvědět o prvním českém vesmírném turistovi, čtěte zde.
Sedm statečných? Sedm šílených a luxusních lahví Vodky
Asi málokoho by napadlo sbírat tento populární drink a už vůbec by asi nikoho nenapadlo sestavovat žebříčky, které z nich jsou více šílené, mají lepší design nebo jsou jednoduše nejluxusnější. Přesto se i toto děje a my tak můžeme vidět žebříček toho nejlepšího, co svět v této oblasti nabízí. Žebříček bez pořadí:

DIVA – drink se speciální výrobou, několikrát destilovaný a ve finále filtrovaný přes diamanty, smaragdy a rubíny se 48 ručně upravenými krystalky různých drahokamů uvnitř (70 tis. Kč až 20 mil. Kč).
Gold Flakes Supreme – vodka precizní výroby s 24karátovými zlatými vločkami uvnitř (cca od 1 200 Kč).
Tommy Gun Vodka – kvalitní nápoj uvnitř lahve ve tvaru kulometu, zatím ale vodku nestřílí (cca od 1000 Kč).
Go Wodka Extreme – k dostání pouze v Německu a Rakousku v lahvi ve tvaru zubní pasty.
Garlic Vodka – unikátní česneková vodka má pověst zdraví prospívajícího nápoje, na rande se ale moc nehodí.
Cactus Vodka – je to jediná ostnatá vodka na světě, sice nebolí, ale je lehce nasládlá a narůžovělá.
Twistee Shots – inspirovaná symbolem Yin-Yang, mísí tedy dvě odlišné příchutě do jednoho drinku.

Úspěšný a luxusní nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here