Fascinace týdne: Supernova jménem Vandenbrink GTO

0
1105

Vandenbrink jsou světové špičky na zakázkovou výrobu luxusních vozů se sídlem v Nizozemí. Jsou mistry haute couture designu, kterým by roznesli v prach i většinu evropských supersportů. Jen kdyby své skvosty nevyráběli pouze v několika kusech. Nyní postavili na piedestál Ferrari 250 GTO z roku 1962 a načrtli několik linií perem na pozlacený papír. Je to nejkrásnější pocta legendárnímu vozu minulosti, jakou lze složit. Pečlivě ručně vyrobili každou jednotlivou součástku v pěti exemplářích a pod kapotu umístili šestilitr V12 5.99 s výkonem 650 koní. Na přání jsou ovšem pro některého z pěti majitelů připraveni do vozu umístit jednotku V12 6.3, jejíž výkon 750 koní umí vystřelit vůz z 0 na 100 za méně než 3,6 vteřiny, a odsunuli tak maximální rychlost za 350 km/h.

Stejně jako bájné 250 GTO je každý Vandenbrink GTO na míru uzpůsoben budoucímu majiteli. Karoserii ručně vyrábí Heitbrink, světově proslulý restaurátor zašlých Ferrari. Interiér propracoval holandský koželužný mistr Henk van Lith. V tomto okamžiku stojí v ateliéru předlohou pro další dva ultimátní limitované Vandenbrinky Ferrari 599 GTB Fiorano a Ferrari 612 Scaglietti. Video Vandenbrink GTO naleznete pod článkem.

Killian Hennessy je šestou generací za 240 let historie značky Hennassy, která spravuje výrobu vybraných luxusních koňáků. A k jeho stým narozeninám, které připadnou na rok 2008, připravil sklepní mistr Yann Fillioux prvotřídní směs toho nejlepšího, co archiv výrobce skýtá. S názvem Beauté du Siècle Hennessy tak vznikla velmi limitovaná edice koňaku v jehož složení nalezneme i ročník 1908, kdy se Killian narodil. Nejmladší příměsí je pak koňak z roku 1961.

Beauté du Siècle Hennessy naplňuje láhev z pravého křišťálu na zakázku vyrobenou Baccaratem. Ta je umístěna do truhly, kterou postupně opracovávalo a do detailu upravilo deset různých umělců. Truhla z hliníku a skla se otevírá bronzovým klíčem a kromě láhve koňaku obsahuje i dvě sklenice z návrhu designérského mistra Guerlaina.

První truhla s Beauté du Siècle Hennessy již byla věnována Killianovi k nadcházejícím narozeninám. Druhá byla věnována nadaci Elizabeth Taylor a vydražena v přepočtu za 3 800 000 Kč. Posledních několik exemplářů je umístěno v uměleckých galeriích jako je například Galerie Nichidou v Tokyu a jejich cena je 4 200 000 Kč.

René Staud je dvorním fotografem značky Aston Martin a autorem nejúžasnějších fotografií luxusních vozů v dějinách. Pro své potřeby jej ale opakovaně najímá i Porsche, Maybach, Bentely, Bugatti anebo Mercedes-Benz. A je tomu právě 20 let, kdy génius hledáčku poprvé zaostřil na pověstný Mercedes Gullwing. Od té doby byl René Staud každoročně přizván na focení a tvorbu novoročních kalendářů značky a k dvacátému výročí této spolupráce nafotil limitovanou edici kalendáře s názvem 300 SL s pouhými 2500 výtisky.

Do svého ateliéru nechal René Staud navézt tucet historických i současných modelů Mercedes-Benz SL. Se svým týmem si celé dny hrál s odlesky, světlem, úhly, až každou fotografii dotáhli k absolutní dokonalosti. Kalendář je tištěný na uměleckém papíře se speciální povrchovou úpravou, má 14 stran a cenu necelých 2000 Kč.

TIP: Pod článkem naleznete video Vandenbrink GTO a rozsáhlou wallpaper galerii k této fascinaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here