Fascinace týdne: Královny moří pod sochou Svobody

0
1699
Exhibice zaoceánských královen
Nejslavnější plavební společnost Cunard Line připravila na dnešní večer ojedinělé setkání, které se zapíše do historie mořeplavectví. U pobřeží New Yorku, kolem sochy Svobody se budou plavit nejluxusnější a nejznámější zaoceánské krásky, a pozor, jsou to dokonce královny – společné setkání totiž čeká na Queen Mary 2, Queen Elizabeth 2 a novou Queen Victoria, nádherné kolosy, plovoucí města na vodě, monumentální plavidla, na kterých tráví svou dovolenou každoročně desetitisíce lidí. Nejstarší královská dáma slouží již od roku 1969 a je tak pochopitelné, že se chystá na odpočinek, stane se z ní prvotřídní exkluzivní hotel zakotvený u pobřeží umělého souostroví Palm Jumeirah. Queen Mary 2 slaví svá nejlepší léta a Queen Victoria poprvé vyplula teprve 11. prosince 2007, proto má setkání jedinečnou příchuť mezigenerační obměny, vzpomínek na minulost a radosti z budoucnosti. Avšak prezident Cunard Line, tato společnost je ve vlastnictví největšího zámořského gigantu Carnival, Carol Marlow má z oslavné plavby s doprovodnými ohňostroji patřičnou radost, ale upozorňuje, že z pohledu historie ty největší milníky teprve přijdou: „Do historie se více zapíšeme až naše dáma QE2 vypluje na své poslední zaoceánské turné, zatímco naše nová kráska Queen Victoria vyrazí na svou první panenskou plavbu.
V 18.30 newyorkského času všechny lodě vyrazí ze svých kotvišť na místo setkání, odkud vyplují na exhibiční plavbu kolem sochy Svobody, kterou by za doprovodu ohňostrojů měly míjet kolem sedmé hodiny večerní. Obrazy a záznamy z této události v tu dobu obletí celý svět, a pokud chcete být v obraze, o jak významnou událost jde, nabízíme vám článek o společnosti Carnival, která všechny tyto lodě vlastní, o slavné Queen Mary 2 i podrobnosti o přeměně Queen Elizabeth 2 na dubajský hotel, případně si také nenechte ujít přehled dubajských projektů, důkazu megalomanství východu, anebo článek o známém měděném monumentu a symbolu demokracie – o soše Svobody. Jedno číslo na závěr, šejkové zaplatili za Queen Elizabeth 100 milionů dolarů, aby si u svého pobřeží mohli tento šperk vystavit.  
Rusko soupeří se světem, chce největší stavby světa
Už dříve jsme vás informovali o umělém ostrově, který by měl vyrůst poblíž olympijského města Soči i o současných nejvyšších obytných budovách Evropy v Moskvě a také o ekologické diamantové věži na Sibiři, nyní je tu návrh nejrozsáhlejší neobytné budovy světa! A opět je u toho prvotřídní tým architektů světoznámé společnosti Foster+Partners. Projekt Crystal Island se má stát podle slov tvůrců „městem ve městě“ a novým typickým panoramatem města, což výrazně vadí hlavním kritikům. Nová budova nabídne vše od bytů přes hotelové pokoje a kanceláře, školy, kina, divadlo, muzeum, sportovní komplexy a samozřejmě také ohromné množství obchodů a nákupních ploch. Budova s velmi specifickým vzhledem by se za šest let měla nacházet na 7,5 kilometru od Kremlu vzdáleném ostrově a nabízet vnitřní plochu o rozloze 2,5 milionu metrů čtverečních, což je čtyřikrát více než například budova Pentagonu ve Washingtonu. Současně se však chce také hrdě zařadit mezi nejvyšší stavby světa, s plánovanou výškou 450 metrů. A rozpočet? 2 miliardy liber, 70 miliard korun. Velmi čtivou tiskovou zprávu naleznete v naší sekci Daily Dreamlife, přímý odkaz na text zprávy zde.
Máte doma diamant? Mohli byste mít nárok na vrácení části peněz
Tak takový je výsledek sporu s jihoafrickou společností De Beers, která víceméně ovládá trh s neopracovanými diamanty, a i když s nařčením nesouhlasí, díky svému monopolnímu postavení ovládala vývoj cen na trhu a zajišťovala si tak značné zisky. Proto nyní musí část peněz vrátit původním majitelům, jak obchodníkům, tak i koncovým odběratelům. Celkově by měla rozdělit 295 milionů dolarů zpět, na žádosti dokonce vytvořila společnost i specializované stránky – ty naleznete zde. Toto rozhodnutí se týká všech diamantů obchodovaných na americkém území v období 1. ledna 1994 až 31. dubna 2006. Stížnosti je nezbytné podat do 19. dubna letošního roku, sice se toto vyrovnání asi nebude týkat v podstatě nikoho z ČR, je vhodné o tomto dění vědět. Obzvláště, pokud považujete diamanty nejen za nejlepší přítele krásných dam, ale i za investiční artikl – jak jej zmiňuje náš článek.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here