Fascinace týdne: Muzeum Agenta 007 ve Skotsku!

0
1489
Fanoušek filmových vozidel a dalších suvenýrů Peter Nelson již jedno muzeum provozuje – Cars of the Stars (Vozy hvězd), bohužel tato plocha není dostatečná k prezentaci všech vozů současně, zato sbírka je opravdu ohromující. Jen namátkou ve své kolekci filmových legend má takové kousky jako tři Batmobily, legendární vůz z filmu Šílený Max (Mad Max) nebo také kamenný povoz rodiny Flinstonových či vůz z filmu Robocop nebo vůz pro cestování časem z filmu Návrat do budoucnosti. Z televizních seriálů jsou nejpůsobivějšími kousky mluvící vůz KITT z úspěšného seriálu Knightrider, který zakoupil přímo osobně od hlavního představitele Davida Hasselhoffa, Ferrari 308 GTSi, se kterým své služby soukromého detektiva vykonával Tom Selleck ve známém seriálu Magnum a také Mini slavného Mr. Beana.
Nyní Peter Nelson, bývalý zubař, v budově bývalého supermarketu přepracoval interiér a od dnešní neděle 5. dubna 2009 otevírá novou expozici se svou největší tematicky zaměřenou sbírkou – vozy a hračky Jamese Bonda, agenta 007. „Jako malý kluk jsem s úžasem četl knihy Iana Fleminga a ty kompletně pohltily moji představivost,“ říká majitel muzea k původu své vášně a pokračuje: „Poté jsem se dostal k filmům, které mě dostaly. James Bond byl vynalézavý, šarmantní a zábavný, přesně to, co každý mladík od svého života chce.“ Nyní si otevřením nového muzea splnil svůj další sen, na kterém pracuje již přes 20 let. Podle vlastních slov za nákupy vozů a dalších filmových rekvizit utratil stovky tisíc liber a nyní se může pyšnit největší soukromou sbírkou na světě.
A na co se tedy v muzeu Jamese Bonda těšit? Samozřejmě výčet vozů Aston Martin je velmi působivý – dva modely DB5 z filmů Goldfinger (1964) a Thunderball (1965), jeden se všemi rekvizitami jako je kulomet nebo katapult sedadla, druhý s držákem na šampaňské a faxem v interiéru, dále pak model V8 se zabudovanými lyžemi, lasery a raketami z filmu Dech života (1987) a také model DBS z dílu Ve službách Jejího Veličenstva (1969). Další silné zastoupení mají vozy Lotus včetně modelu Esprit, který byl schopen se proměnit v ponorku, ale nechybí ani Ford Mustang MACH1 z dílu Diamanty jsou věčné (1971) a některé motocykly či speciální vozy. Mezi kuriozitami se objevuje například ruský bitevní tank T55 ze Zlaté oko (1995) nebo pistole Colibri z dílu Muž se zlatou zbraní (1974), která se dala sestavit ze zapalovače a pera.
Máte zájem se podílet na rozvoji muzea Cars of the Stars? V současné době Peter Nelson hledá vhodnou lokalitu, kam umístit část své sbírky. A přestože preferuje Británii, nebrání se umístění kdekoliv ve světě, pokud máte k dispozici vhodnou turistickou lokalitu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here