Fascinace týdne: Nejlépe placené mladé celebrity

0
1385

Žebříčku zcela zaslouženě dominuje (s téměř dvojnásobným náskokem na druhé místo) sedmadvacetiletá Beyonce Knowles. Své vítězství si pojistila rozmanitým spektrem svých činností, od vydání nového alba a účinkování na předávání Oscarů či inauguračním plesu prezidenta Obamy přes hraní ve dvou filmech až po představení své vlastní módní kolekce oblečení a doplňků. Za jeden rok si Beyonce na svůj účet připsala 87 milionů dolarů.

Už poněkud skromnější, nicméně stále velmi atraktivní výdělek, a sice 45 milionů dolarů, si vydělal nejlépe placený řidič Formule 1 Kimi Raikkonen. Po vítězství v celém seriálu v roce 2007 se v loňském roce umístil na celkovém třetím místě. Devětadvacetiletý finský jezdec ze stáje Ferrari má s touto značkou smlouvu až do roku 2010.

Na poslední medailové pozici se umístil nejužitečnější hráč NBA pro letošní rok LeBron James. Basketbalista týmu Cleveland Cavalier v prosinci oslaví teprve 25. narozeniny, ale úspěchů už má na svém kontě víc než dost. Jeho roční zisk činí 40 milionů dolarů.

Docela překvapivě se na čtvrtém místě žebříčku objevila sedmadvacetiletá zpěvačka a oblíbenkyně bulvárního tisku Britney Spears. Po velmi temném období popová princezna loni vydala své v pořadí už šesté studiové album Circus. Píseň Womanizer v září rekordně poskočila z 9ž. na 1. místo v americké singlové hitparádě a celé album se stalo jedním z nejrychleji prodávaných alb roku 2008. K celkovému ročnímu výdělku 35 milionů dolarů zásadně přispělo 24 milionů jako zisk z prvních třinácti koncertů zpěvaččina jarního turné.

Pouze o dva miliony méně si za uplynulý rok vydělala neskomírající hvězda bílého sportu Roger Federer. Ačkoli Rafael Nadal přerušil jeho rekordní pobyt (237 týdnů nepřetržitě) na výsluní žebříčku ATP, v počtu vydělaných dolarů je mezi tenisty nedostižný. Pětihodinové finále Wimbledonu roku 2008, které sehrál právě s Nadalem, se zapsalo do historie a mnoho odborníků ho považuje za nejlepší zápas vůbec. Ačkoli z něho Švýcar Federer nevyšel vítězně, za svou prohru se rozhodně nemusel stydět. A stydět se nemusí ani za zisk 33 milionů dolarů.

I na šestém místě najdeme sportovce, a to s částkou 30 milionů dolarů. Pro změnu fotbalová celebrita Ronaldinho minulé léto opustila klub FC Barcelona, když za fotbalistu zaplatil AC Milán 33 milionů dolarů. Devětadvacetiletý Ronaldinho si udržuje trvalou přízeň sponzorů, mezi nimiž nechybí Nike a Pepsi.

25 milionů dolarů vydělala nejmladší z žebříčku, teprve šestnáctiletá televizní hvězda Miley Cyrus. Královna teenagerů za rok prodala 4 miliony svých alb a natočila 30 epizod své TV show Hannah Montana. Značná část zisku pramení i z četných reklam, Miley propůjčuje svou tvář mnoha výrobkům, od spacích pytlů až po obaly na potraviny.

Na osmém místě se stejnou částkou jako Miley Cyrus nalezneme populární americkou skupinu bratrů Jonasových, jednoduše pojmenovanou Jonas Brothers. Na svém kontě již mají několik alb, filmů, mnoho koncertů i televizních pořadů na kanálu Disney. Stejný počet milionů vydělal i představitel Harryho Pottera, devatenáctiletý Daniel Radcliffe a brazilská modelka Gisele Bundchen. Jedenácté místo si vybojovala ruská tenistka Maria Sharapova s 22 miliony dolarů a “poslední” příčku obsadila devatenáctiletá americká zpěvačka Taylor Swift a jejích 18 milionů dolarů.

Celý žebříček:

 • Beyonce Knowles – 87 milionů dolarů
 • Kimi Raikkonen – 45 milionů dolarů
 • LeBron James – 40 milionů dolarů
 • Britney Spears – 35 milionů dolarů
 • Roger Federer – 33 milionů dolarů
 • Ronaldinho – 30 milionů dolarů
 • Miley Cyrus – 25 milionů dolarů
 • Jonas Brothers – 25 milionů dolarů
 • Daniel Radcliffe – 25 milionů dolarů
 • Gisele Bundchen – 25 milionů dolarů
 • Maria Sharapova – 22 milionů dolarů
 • Taylor Swift – 18 milionů dolarů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here