Fascinace týdne: Mmotion 07 a Lotus vrací úder

0
1458
Lotus vrací úder
V roce 1952 založil Colin Chapman ve starých stájích v anglickém Hornsey svoji první dílnu. Co se ze začátku jevilo jako bláznovství jednoho mladíka, se brzy ukázalo jako začátek fenoménu. Za neuvěřitelně krátkých 6 let totiž Chapman vedl tým Lotusu do vrcholné soutěže formule 1. Tu během své kariéry mnohokrát ovládl a dovezl do rodné Anglie celkem sedm pohárů vítězů. Po smrti Chapmana ale nastala krize, Lotus přišel o vítr z plachet a jako jediný záchranný padák se nabízelo odkoupení značky gigantem GM. V roce 1993 značku koupil italský podnikatel Romano Artioli, který je současně majitelem Bugatti Automobili SpA. A v roce 1996 majoritní podíl Lotusu získal malajský výrobce vozů, Perusahaan Otomobil Nasional Bhd. Toto rychlé pendlování Lotusu ani trochu neprospělo a jeho pověst se ubírala v prach.

V těcho bezútěšných letech bylo pro Lotus zpestřením alespoň obsazení svých modelů v některých hollywoodských trhácích jako Pretty Woman, Základní instinkt a bondovky Špion, který mě miloval a Jen pro tvé oči. Novou krev vlily do žil Lotusu modely Elise a Exige, které nemají v jízdních vlastnostech pokořitele. Zrychlení pod pět vteřin a perfektní držení v prudkých zatáčkách si vysloužilo několik ocenění za nejobratnější sériově vyráběný vůz. Ovšem ani to se neblíží k obrovským úspěchů 60. až 80. let. A tak to pod pokličkou začalo vřít. Nekonečné vylepšování Elise a Exige již bylo nudné. Lotus tedy připravil koncept, kterým ukazuje směr, jímž se do roku 2010 vydá. A pokud se bude své vize držet, bude se jednat o historický převrat britského automobilového průmyslu.

Mmotion07 – Oktanové lákadlo
Již třetí ročník prestižní výstavy luxusu bude tento týden pořádat ve Veletržním paláci společnost AC EXPO. A že se bude na co dívat. Po obrovském ohlasu na ročník předchozí potvrdily svoji účast automobilové značky Alfa Romeo, Alpina, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Lexus, Maserati a další. Některé se přijedou pochlubit svými největšími skvosty. Můžete se tak při dobré vůli pořadatelů posadit do Maserati GranTurismo, Ferrari 430 Scuderia nebo Lamborghini Gallardo Superleggera. A pokud to někomu přijde málo, tak se připravte hned na dva modely ultimativního supersportu Pagani! Na Mmotion07 totiž bude k vidění Zonda F a Zonda Roadster F.
A když budete mít štěstí, možná se vám zadaří si některý z vozů nastartovat. Na loňskému ročníku se nastartováním vozů spustila ve Veletržním paláci hotová bouře. Mmotion ale není pouze o superluxusních vozech. K výstavě neodmyslitelně patří i motocyklové novinky počínaje Aprlií přes Harley Davidson a Ducati až po Triumph a Vespa. A také mezi vystavovateli naleznete desítky importérů a výrobců těch nejluxusnějších hodinek, šperků, elektroniky, šatů i nábytku. Věříme, že se vám takové pozvání líbí a přejeme vám příjemný začátek nového týdne.

Tip: Podívejte se na video a wallpaper galerii pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here