Fascinace týdne: Louis Vuitton připomíná misi Apollo 11!

0
1325

Louis Vuitton již má na svém kontě neuvěřitelné množství vyrobených tašek, kufrů a dalších zavazadel a snad nejzajímavějšími počiny jsou personalizovaná zavazadla vyrobená klientovi přímo na míru (o tomto tématu získejte více informací zde). Nejnovějším přírůstkem do početné rodiny skutečně originálních zavazadel se nedávno stal takzvaný „Malle Mars“. Posádka Apolla 11, která odstartovala 16. července roku 1969 tak získala další upomínkový předmět.

U jeho představení v Oddělení pro Zemi a vesmír Amerického muzea přírodní historie sídlícího v New Yorku bude figurovat i jeden z členů mise, astronaut Buzz Aldrin. Společnost mu mimo jiné budou dělat i další dřívější kolegové Jim Lovell, dřívější světový rekordman v počtu dnů strávených ve vesmíru a zároveň kapitán lodi Apollo 13, které i přes značné poškození dokázalo bezpečně přistát, a dále první americká kosmonautka Sally Ride. Chybět samozřejmě nebude ani prezident LV pro oblast Severní Ameriky Daniel Lalonde.

Futuristický předmět vejcovitého tvaru na první pohled připomíná spíše rekvizitu ze Star Treku, nicméně po bližším ohledání rozeznáte dobře známé a nezaměnitelné iniciály LV. Po otevření neobyčejného zavazadla spatříte spoustu úložného prostoru, poličky a zásuvky, kam by astronaut mohl uložit věci, které si s sebou vezme na svůj výlet na planetu Mars. Nejrůznější nástroje, medikamenty, nádobí a dokonce i skládací židlička podle návrhářů LV tvoří nezbytné vybavení pro let do vesmíru.

Ačkoliv připomenutí přelomové mise je od společnosti Louis Vuitton jistě záslužným činem, daleko přínosnější zřejmě bude jejich filantropická činnost. U stejné příležitosti se management společnosti rozhodl věnovat veškerý výtěžek z tržeb cestovní kolekce LV, které se uskuteční v týdnu od 13. do 20. července v butiku na Páté avenue neziskové organizaci The Climate Project. Ta se zaměřuje na zvýšení povědomí veřejnosti o důsledcích klimatických změn.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here