Fascinace týdne: BaselWorld 2008 plný testosteronu!

0
1303

Jeden z nastávajících trendů se totiž týká velikosti hodinek, konkrétně průměru jejich pouzdra. Pokud se vám zdála hodnota 45 mm značně vysoká, připravte se na řadu modelů s průměrem 48 mm a více! Mezi další trendy na Baselworldu rozhodně patří pryžové tahy (řemínky), a to nejlépe v kombinaci se zlatým pouzdrem. Minulý týden jste mohli v pravidelné fascinaci nasát celkovou atmosféru veletrhu a tento týden si smlsnete na dezertu v podobě jednotlivých modelů, které si právě odbývají svou životní premiéru.

 Vzpomenete-li si na článek o značce De Grisogono, nepřekvapí vás, že jejich aktivity zasáhly až do hodinářských vod, které rozčeřily vlnami o velikosti tsunami! Pokud si myslíte, že digitální číslice na číselnících hodinek na úrovni nemají co dělat, možná máte pravdu. De Grisogono vzal toto paradigma a obrátil ho naruby – stvořil display, který sice ukazuje číslice jako na digitálkách, ale vše je čistě mechanická záležitost! Kalibr s počtem součástek přesahující číslo 650 si zaslouží pozornost každého obdivovatele inovací a kreativity…
 Baselworld je také jedinečný tím, že se zde prezentují i nezávislý hodináři, kteří produkují velmi omezený počet hodinek, do kterých ovšem vkládají o to více svého umění. Příkladem budiž mistr Greubel Forsey, stvořitel dvojitého tourbillonu! Pokud je tourbillon královská komplikace řadící každou značku schopnou jeho výroby mezi špičku, dvojitý tourbillon vás pasuje na absolutního mezigalaktického imperátora! Vnější tourbillon oběhne kolem své osy každé 4 minuty, zatímco vnitřní svou pouť vykoná za minutu. Svojí dokonalou souhrou zajišťují nejlepší možnou ochranu před negativními vlivy zemské přitažlivosti a kdo zaplatí několikamiliónovou sumu, může usínat s blaženým vědomím vlastnictví jedinečného unikátu.
 Nebyla by to výstava luxusních hodinek bez jedné z ikon tohoto segmentu – proslulé značky Breitling. Hrdě představuje rovnou dvě novinky, první z nich nese název Breitling Chronomatic 49 a odkazuje na milník v historii hodinářství, kdy přesně před 49 lety Breitling jako první na světě sestrojil automatický chronograf. Strojek se 40 kameny a pouzdro ve stylu šedesátých a sedmdesátých let spolu s štědrými rozměry 49 mm v průměru zaručuje opravdovou exkluzivitu.
 Obří velikost 49 mm průměru se nevyhnula ani druhému modelu z dílny Breitling, který nese označení GMT, což naznačuje, že model je určen pro vášnivé cestovatele libující si v časových posunech. Ostatně, jakmile se stanete finančně nezávislými a cestujete po celém světě, takové hodinky jsou naprostou nutností! Kombinace růžového zlata s gumovým tahem přesně zapadá do stávajících trendů, ovšem srdce tohoto velikána je také pozoruhodné – chronometr s 38 kameny certifikovaný COSC zaručující tu nejvyšší přesnost.
 Jistě si vzpomínáte na dechberoucí nadčasovou krásu hodinek Tag Heuer, které v ničím nezaostávají za konkurencí ani na BaselWorldu. Představili koncept hodinek, které jsou prvním automatickým chronografem schopným měřit čas s přesností na 1/10 sekundy! Jejich úplné rodné jméno zní Grand CARRERA Calibre 36 RS Caliper Concept Chronograph a pokud se dostane na pulty butiků, na jeho tělo v ďábelském designu se budou pořádat hony! Hodinky samozřejmě nosíme podle okolností ve kterých se vyskytujeme, a myslím, že tyto se nejlépe hodí k pekelnému Harley Davidson VRSC Nigh Rod Special!
 BaselWorld je jednoduše fascinující akce, kde se schází ti nejúspěšnější lidé s vybraným vkusem, aby si vychutnali sdílenou vášeň pro jeden zdánlivě přehlédnutelný doplněk, v němž se zrcadlí ty nejvyšší hodnoty jako láska, tvořivost, vytrvalost a snaha o excelenci. Přijedete se podívat na příští ročník?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here