Fascinace: Rok 2008 otřese světem luxusních resortů

0
1384

Za posledních pět let mnoho lidí uvěřilo, že hrací karty světa luxusního hotelnictví jsou již rozdány a esa padla pod ruku Dubaji a ostrovním Maledivám. Burj Al Arab a Huvafen Fushi se staly téměř příslovečnými pojmy a o The World už mluvili snad všichni. Rok 2008 je ovšem přelomem, který ukazuje, jak obrovský potenciál zde stále sečkával nevyužit. Malá mysl si položí otázku: „To by mě zajímalo, kdo tam bude jezdit?“, a velká odpoví: „No přece my…“

Palácio da Quinta, Algarve
Ta stejná země, která v dějinách pomáhala Evropě objevit zbytek světa, dnes nechá svět objevit zbytek sebe samé. Země, od které by to málokdo čekal, Portugalsko, dá totiž starému kontinentu první šestihvězdičkový resort. A tak na skalami, útesy a nádhernými plážemi propleteném pobřeží Algarve vyroste Pálacio da Quinta. Hotel s rezidentní oblastí v jednom bude disponovat 135 apartmány a 80 luxusními vilami k pronájmu či ke koupi. Vše zasazeno v sedmihektarové tropické zahradě si přivlastní jednu z nejkrásnějších pláží v zemi.

Každá z luxusních vil bude mít svého privátního šéfkuchaře, jacuzzi na terase, domácí zábavní systém a cenu začínající na v přepočtu 32 milionech korun. Pokud jsou ovšem vaše ambice někde za touto hranicí, budete své úniky od civilizace trávit v rezidencích se čtyřmi ložnicemi, střešními zahradami, nekonečnými bazény, s kupní cenou 83,2 milionů korun. Částky za ubytování v hotelu samotném zatím známy nejsou. Jedno je ale jisté – až bude hotel v roce 2010 dostaven, bude šestá hvězdička za opravdu delikatesní příplatek.

Její jméno je Nurai, Abu Dhabi
Celé měsíce trápily Spojené arabské emiráty svět touto jedinou krátkou větou. Několik nic nenapovídajících podmanivých záběrů a téměř božská znělka pojící se k názvu. Tisíce domněnek… Dnes již ale víme, že 7. června na osobní pozvání zakladatelů bude otevřen nový resort u hlavního města emirátů, Abu Dhabi. I tento bude současně hotelem i místem k nákupu luxusním nemovitostí. Na útulném ostrůvku Nurai našlo své místo 60 apartmánů, 31 rezidencí na plážích a 36 neuvěřitelných vil postavených nad hladinou moře.

Nurai znamená v překladu světlo a je prvním výpravným projektem vzniklým pod křídly obchodníků s nemovitostmi společnosti Zaya. Každá z mezonetových vil vystavěných nad hladinou má 515 metrů čtverečných, tři ložnice, čtyři koupelny, střešní zahradu s bazénem a prvotřídní kuchyni. Rezidence na pláži se rozkládají každá na 3 až 6 tisících čtverečných metrech a mají v průměru pět ložnicí a šest koupelen. Ceny těchto dechberoucích nemovitostí začínají na 500 milionech korun za jednu vilu nad hladinou. A její světlo bude jistě za takovou částku duši omlazující.

Poseidon Resort, Fidži
Již od dob Julese Vernea lidé sní o životě pod hladinou či mezi mraky vysoko na obloze. První z těchto dvou snů lidstva se nyní konečně naplňuje. 12 metrů pod hladinou, na dně dvoutisíce hektarové laguny vyrůstá z korálového útesu hotel Poseidon. Antický bůh moří mu do znaku vtiskl svůj trojzubec a jakoby úderem blesku otřásl světem nejvytříbenějších hotelů.

Resort se staví na motivy říše pod hladinou z Hvězdných válek a bude z poloviny rozeset dnem laguny. Každé z dvacetičtyř kopulovitých apartmá o 50 metrech čtverečných vytvoří překrásný výhled do oceánu díky stěnám vyrobených ze souvislého čirého akrylového skla s dokonalou viditelností. Ceny se budou pohybovat od 110 000 Kč za noc. Nejluxusnější z pokojů v tomto resortu na Fidži bude mít 100 metrů čtverečných a stane se největší obytnou místnost, která kdy byla postavena pod vodou. Jeho cena ale bude odhadem čtyřikrát vyšší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here