Fascinace Speciál: Navštívili jsme mmotion’07, jaký byl?

0
2237
Osvětlený sál hemžící se půvabnými hosteskami a elegantními pány v drahých oblecích, klidně, ale naprosto precizně se pohybují a připravují vše na slavnostní zahájení letošního ročníku mmotion’07. Šedé a černé dečky přetažené přes nízké vozy dávají tušit, co se za chvíli stane skutečností. Dámy a pánové přistupují k vozům a pečlivě odhalují jejich lesk a krásu. Čekající hosté přimhouří oči pod odlesky těch nejluxusnějších vozů! Najednou se v hale hrdě staví na odiv Ferrari F430 Scuderia, Lamborghini Murcielágo nebo Bentley Continental…
Vítejte na mmotion’07, přehlídce exkluzivity, luxusu a výjimečnosti. Při našem příchodu nás uvítaly vozy jako dravé šelmy, po nočním spánku je jejich pečovatelé nastartovali a nechali protáhnout písty, vačky a další precizní součásti srdcí těchto skvostů. Lvi zařvali! Sálem se rozezněly tisíce koní a tento spoutaný výkon a skrytý potenciál byl cítit na každém kroku. Několik návštěvníků vozy obhlíželo a všichni očekávali slavnostní zahájení, psalo se 29. 11. 2007 a brána pražského Veletržního paláce vítala zvané hosty a média, veřejnost si mohla lístky zakoupit na dny pozdější anebo ve speciální limitované edici. Tak bylo postaráno o dokonalé pohodlí zvaných.
Po slavnostním zahájení, kde promluvili organizátoři a pochlubili se každoročním růstem exhibice, se na plochu 5 000 metrů čtverečních vypravili lidé se zatajenými dechy. K dodatečnému odpočinku lákaly královské postele Hästens s cenovkami přes půl milionu korun, naproti notovaly precizní zlacené zesilovače HIFI & ART, o krok dále luxusní letecké hodinky, o další dva evokovaly pozornost kola Colnago z karbonu v edici Ferrari a v dáli přitahovaly pozornost sály s lesknoucími se vozy a motocykly. I přes tu magnetickou přitažlivost byla lifestylová sekce opravdu výživná, pro srdce i pro oči. Chyběli nám snad jen nejprestižnější výrobci a modely hodinek, stesk však utišily vytříbené svatební šaty anebo kultovní audiovizuální systémy Bang & Olufsen (čtěte náš článek Bang & Olufsen: Krása z Dánska a také nepřehlédněte Postele Hästens: Spěte jako král).
Z domácí a osobní sekce rozmazlování jsme kolem nádherného historického Porsche 911S propluli do světa spálené gumy, tvrdé muziky a ostrých hochů. Své vnady zde vystavovali tradiční evropští výrobci motocyklů s prestižním designem a důrazem na zpracování, hegemonii narušovala pouze výkonnostně zaměřená Suzuki. Z italských krásek sálala přitažlivost i výkon a svými křivkami přitahovaly patřičnou pozornost – Ducati, Bimota, Moto Guzzi, MV Augusta, Aprilia… A mezi nimi klasika v podobě Harley Davidson, Triumph nebo brutální Buell! Prestižní značky ze světa rychlých kol ale také chtěly podtrhnout svou exkluzivitu, Bimota přivezla svůj bizarní nový model Tesi 3D z limitované edice 29 kusů. Sportovní bratr Harley-Davidson – Buell představil urputný supersportovní model 1125R s nápaditým umístěním provozních kapalin v rámu motocyklu a překvapit dokázaly i zakázkové stavby a dokonalé nástřiky na chopperech neuvěřitelných tvarů a postojů.
Ale to nejlepší mělo teprve přijít, hala plná krásných dívek vedle rychlých a luxusních kol. Značky jako BMW, Bentley, Lexus, Audi doplněné Ferrari, Lamborghini, Maserati, Jaguarem sbíraly podvědomý potlesk všech přihlížejících. Vstřícní vystavovatelé dali každému okusit interiéru vozu, otevřeli své pokladnice a nechali na každého sypat dojmy dokonalosti… Při absenci očekávané Zondy zářily jiné hvězdy, naprosto unikátní a prestižní Lamborghini Murciélago LP640 Versace, kterých je pouhých dvacet na světě, dlouhá limuzína Volkswagen Phaeton Lounge – jeden ze dvou kusů na světě s odhadní cenovkou 65 milionů korun anebo nové Maserati GranTurismo a premiérový Lexus LS 600h… Celý dojem umocňovaly působivé retro klasiky v podobě FIAT 500, Mini nebo stylového skútru Vespa.
Sledujte Dreamlife i nadále, brzy přineseme přehled těch nejzajímavějších kousků z exhibice mmotion’07 i s podrobnostmi a cenovkami! Zatím si můžete mezi souvisejícími články přečíst naše články o vystavených modelech a značkách a nastavit nové impozantní pozadí vaší plochy. Příjemnou neděli přeje redakce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here