Fascinace týdne: Trump prodal sídlo – 1,6 miliardy korun

0
1091
Americká recese, trh zmítaný hypoteční krizí, statisíce zabavených domů každý měsíc, nejistá budoucnost… Jak si v těchto těžkých dobách asi vedou úspěšní a bohatí? Již v článku Jak to vypadá s americkou recesí? jsme vám nastínili, co se vlastně ve světě děje a na závěr i uvedli myšlenku J. D. Rockefellera: „Mým cílem bylo vždy udělat z každé situace příležitost.“ Podobně se vyjadřoval i Kiyosaki, při prvních symptomech začínající hypoteční krize v létě, kdy spokojeně se svou ženou kupovali nemovitost v Tulse a investici si nemohli vynachválit. Avšak pověstný bojovník Trump nyní přistoupil k překvapivému kroku a po čtyřech letech se definitivně rozhodl sídlo v Palm Beach prodat, bez ohledu na situaci a stav ekonomik. Úspěšný prodej domu tak potvrzuje Kiyosakiho rčení: „Bohatí budou opět jen bohatší.“
62letý miliardář Donald Trump si sídlo pořídil v roce 2004 za cenu 41,35 milionů dolarů, aby vzápětí utratil dalších 25 milionů za renovaci – o tu se postarala Kendra Todd, nejmladší a první dámská výherkyně pořadu Učedník (The Apprentice) stanice NBC, ve finálovém díle si ji Trump pro tento účel přímo najal. Investice necelých 66 milionů se mu tak vyplatila, při dosažené prodejní ceně 100 milionů dolarů se jedná o neuvěřitelný výnos 51,5%! Donald má prostě čuch, již v roce 2005 si vybral makléře pro potenciální prodej a zmínil současnou prodejní cenu za reálnou, nabídky se neustále množily, ale on odmítal i 85 i 90 milionů a v roce 2006 dokonce zkusil požadovat ohromných 125 milionů dolarů. Chvíli si pak ještě pohrál s myšlenkou přeměnit dům v hotel, ale všichni již víme, jak vše nakonec dopadlo.
Ono se totiž vůbec nejedná jen o ledajaký obrovský dům nebo rozsáhlou vilu, podle slov samotného Trumpa „se celkově jedná o absolutně nejlepší nemovitost.“ A na jeho slovech se i snadno shodnou realitní makléři a odborníci, Palm Beach je atraktivní oblast a v kombinaci s takto honosným domem by bylo naivní čekat, že bude dlouho bez majitele. Dům má již bohatou historii, téměř sto let jej vlastnili významní průmyslníci, kteří zde pořádali bankety pro umělce i politiky a vstupní práh překročil i takoví velikáni historie jako John F. Kennedy se svou ženou, George W. Bush nebo také Luciano Pavarotti. Posledním majitelem domu byl finančními potížemi se zmítající filantrop Abe Gosman.
Co tedy vlastně dům nabízí? Parkování pro 48 vozů, devět ložnic, taneční sál, obrazovou galerii, venkovní altán pro slavnosti, samozřejmý bazén a spoustu a spoustu dalších prostor včetně koupelen s doplňky z 24karátového zlata. O využití některých prostor bude rozhodovat již nový majitel, ten údajně dokonce zvažuje rozdělení obrovského sídla na menší oddělené části. Nicméně jeho identita ani záměry zatím nebyly zveřejněny, krom faktu, že se nejedná o amerického občana.
A tak pokud bude obchod úspěšně dotažen do konce, získá nemovitost nejen status největší, ale i historicky nejdražší v Palm Beach. Dosavadní nedávný rekord 81,5 milionu dolarů se stane minulostí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here