Fascinace: Nejnovější Maserati Quattroporte

0
1279

Maserati Ouattroporte už slaví šestý rok na trhu. Za tu dobu si tento model získal přízeň nejen odborníků, redaktorů z tisku a automobilových nadšenců, ale také má obdiv u široké veřejnosti. Ocenění se hrnula doslova ze všech stran. Quattroporte získalo oficiální uznání od více než 14 zemí ze čtyř kontinentů. Tento úspěch si Maserati stvrdil právě v Modelu Quattroporte Sport GT S „Awards Edition“, který byl uveden u příležitosti oslav tohoto úspěchu.

Pokud jste zavítali na Autosalon do Ženevy, nemohli jste ho přehlédnout. Právě zde se uskutečnila premiéra této nové luxusní limuzíny, která ve skutečnosti vznikla z modelu Maserati Quattroporte Sport GT S. I když technické parametry novinka zdědila po svém předchůdci, nemá se rozhodně za co stydět. Pod kapotou se skrývá osmiválec o objemu 4,7 litrů, který v sobě skrývá 439 koní (323 kW) s točivým momentem 490 Nm. S touto hříšnou výbavičkou můžete dosáhnout na maximální rychlost 285 km/h. A zrychlení z 0 na 100 km/hod zvládne za pouhých 5,1 s.

Čím se tedy může pochlubit oproti své předloze Maserati Quattroporte Sport GT S? Změny se promítly především do nového looku „Awards Edition“. Na první pohled vás okouzlí jedinečný lak quatro fuso, který je použitý výhradně pro tento model. Perleťově šedá metalíza se zlatavými odlesky dokonale podtrhuje jeho elegantní linie. Dále se můžete těšit na 20palcová kola Multi Trident s tmavě šedým saténovým povrchem a samozřejmě nemohou chybět brzdy Brembo, které poprvé právě na modelu „Awards Edition“ představují ručně leštěné třmeny jak na přední, tak na zadní nápravě.

Jak už je u Maserati standardem, interiér vládne propojením sportovního vkusu a řemeslného zpracování. Bude vás zde hýčkat čalounění z kůže od značky Patrona Frau, která je schopna zaručit odpařování při pocení, odolnost vůči vodě, poškrábání, nebo poskvrnění, a to vše v kombinaci s perforovanou Alcantarou v novém provedení, která je použita i na pokrytí stropu. Vnitřní prostor ozvláštňuje obložení ze dřeva v barvě Piano Black a prahy dveří z broušeného hliníku.

Maserati vidí v tomto modelu skloubení všech vlastností, které učinily Quattroporte jeho vlajkovou lodí ve své třídě. Spojuje v sobě především unikátní a luxusní design, sportovní eleganci s kvalitním řemeslným uměním a prožitek z dynamické sportovní jízdy. Jestliže si na některé z Maserati Quattroporte od Pininfariny brousíte už delší dobu zuby, vyplatí se ještě pár měsíců vydržet. Od poloviny roku bude i tato novinka mezi trojzubci k objednání a stane se modelovým vozem pro rok 2011.

Tak co myslíte, je tento model vrcholem všech Quattroporte, nebo se v budoucnosti můžeme těšit na ještě vychytanější kousky?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here